Yan Sanayi

Güvenli Sürüş İçin Daha Fazla Işık Gerekiyor

OSRAM, sürücüleri güvenli sürüş teknolojileri ile buluşturmaya devam ediyor. OSRAM’ın gece sürüşlerinde üstün görüş elde etmek için geliştirdiği Night Breaker Laser, yüzde 150’ye varan aydınlık seviyesi ile güvenli bir sürüş yapmanızı sağlıyor. OSRAM, evde kaldığımız bugünlerde araçlarımızı çok sık kullanmasak da güvenli yolculuklar için araçların her zaman hazır olması gerekliliğine dikkat çekiyor.

Evde kaldığımız bu dönemde araçlarımızı uzun süre kullanamadığımıza değinen Osram Türkiye Otomotiv Satış Müdürü Can Sürücü, araçları kullanmasak bile her an yola çıkacakmış gibi hazır olmaları için araçlarımızın bakımlarını ihmal etmemiz gerektiğini belirtti. Bu zorlu günlerin geçici olduğunu sözlerine ekleyen Sürücü, “Önümüzde güzel günler var ve eski hayatımıza zamanla döneceğiz. OSRAM olarak güvenli sürüşler için ürünler geliştiriyoruz. Gece sürüşlerinde üstün görüş için geliştirdiğimiz Night Breaker Laser ile sürücüler için araçları gelecekteki keyifli ve güvenli yolculuklara hazırlıyoruz” dedi. 

Yüksek teknoloji şirketi OSRAM, güvenli sürüş için geliştirdiği performans lambalarıyla gece yolculuklarında sürücülerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Farklı yol şartları ve kullanımlar için geliştirilen Night Breaker Laser, yüzde 150 artırılmış ışığıyla sürücülerin tehlikeyi daha erken görmelerine yardımcı oluyor.

150 metreye kadar daha fazla ışık 

OSRAM’ın kullanım ömrü boyunca yüksek kalite ışık için geliştirdiği Night Breaker Laser, gece görüş özelliğiyle tüm lambalar arasında öne çıkıyor. Standart lambalara göre yüzde 150’ye kadar daha fazla parlaklık sağlayan Night Breaker Laser, 150 metreye kadar daha fazla ışık sağlıyor. Beyazlığı yüzde 20 artırılmış ışık huzmesi veren lamba, daha parlak bir görüş alanı sunarak sürücülerin tehlikeli durumlara daha çabuk tepki vermesini sağlıyor.

İlkleri kullanan şirket

OSRAM, Night Breaker Laser’in üretiminde kullanılan “lazerli kabartma” tekniğini kullanan ilk şirket olma özelliğini de taşıyor. Bu teknoloji 150 metreye kadar bir ışık huzmesi sağlıyor ve lazerle işlenmiş ürün adını barındırıyor. Yasal olarak belirlenen parlaklık alt sınırından yüzde 150 daha fazla parlaklık sağlayan Night Breaker Laser H1, H3, H4, H7, H8, H11, HB3 ve HB4 versiyonlarıyla da pek çok araçta kullanılabiliyor.

İlgili Haberler

Delphi Technologies’e Automotive News 2020 PACE Ödülü

patron

OSS’den Koronavirüs Etki Araştırması

admin

BANTBORU’da COVID 19 Önlemleri Mart Ayından Bu Yana Yürürlükte

patron