Sektörel

Mercedes-Benz Türk, 2021’de de Liderliği Hedefliyor

Mercedes-Benz Türk, 2020 yılında Türkiye ekonomisine yaklaşık 1 milyar Euro’luk ihracat geliriyle katkı sağladı

Türkiye’deki faaliyetlerinde 53 yılı geride bırakan Mercedes-Benz Türk, Hoşdere Otobüs Fabrikası ve Aksaray Kamyon Fabrikası’nda ürettiği araçlar ile kamyon ve şehirlerarası otobüs pazarında gelenekselleşen liderliğini 2020’de de korudu.

2020 yılında, Türkiye’de üretilen ve ihraç edilen otobüslerin yarısıüretilen her 10 kamyondan 6’sı ve ihraç edilen her 10 kamyondan 8’i Mercedes-Benz Türk imzasını taşıdı. Şirket, 2020 yılında üretim haricinde AR-GE ve diğer alanlardaki hizmet ihracatı sayesinde 41 milyon Euro’yu aşkın gelir elde ederek Türkiye ekonomisine katkısını sürdürdü

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; “Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; ‘Ekonominin aşısı üretimdir’ diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2019 yılına kıyasla şehirlerarası otobüs satışlarımızda yüzde 90, kamyon satışlarımızda ise yüzde 141’lik artış ile 2020 yılını zirvede tamamladık. Pandemi döneminde müşteri memnuniyetini odağımıza alarak, müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla satış sonrası servis ağı faaliyetlerimizi bu zorlu koşullara rağmen aralıksız sürdürdük.” dedi.

İlgili Haberler

Honda’dan Üretim Açıklaması

patron

Aslan Arenadan İki Ödülle Birden Döndü

patron

Renault Yönetim Kurulu Duyurusu

admin