Sektörel

ALD Automotive | LeasePlan Yeni Genel Müdürünü Duyurdu

ALD Automotive, dünyanın önde gelen filo yönetimi ve mobilite şirketlerinden LeasePlan’in global  satın alma işlemini 22 Mayıs 2023 tarihinde başarıyla tamamladı. Satın alma işleminin tamamlanmasının ardından, ALD Automotive ve LeasePlan yasal onaylara tabi olarak tek bir şirkete entegre olma sürecini başlattı. 

22 Mayıs 2023 tarihinde ALD Automotive, LeasePlan’in %100’ünün global satın alma işlemini başarıyla tamamladı. Bu satın alma işleminin tamamlanmasının ardından, Türkiye’deki ALD Automotive ve LeasePlan, yasal onaylara tabi olarak tek bir şirkete entegre olma sürecine başlamıştır. ALD Automotive | LeasePlan İcra Kurulu Başkanı Tim Albertsen, Türkiye’deki birleşik kuruluşun stratejik gelişimine liderlik etmek üzere, daha önce Türkiye’de LeasePlan Genel Müdürü olan Türkay Oktay’ı Ülke Genel Müdürü olarak atadı.

Türkay Oktay, 2008 yılında LeasePlan Türkiye Genel Müdürü olarak atanmıştır. Kariyerine çeşitli bankaların hazine, varlık ve fon yönetimi bölümlerinde çalışarak başladı. LeasePlan Türkiye’ye katılmadan önce 2004-2008 yılları arasında Derindere Otomotiv Grubu’nda Genel Müdür ve 2001-2004 yılları arasında Ak Menkul Değerler’de Genel Müdür olarak görev almıştır. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Oktay, Bilkent Üniversitesi’nden MBA derecesine sahiptir. Oktay, 2015-2018 yılları arasında TOKKDER (Araç Kiralama ve Leasing Derneği) başkanlığı görevini de yürütmüştür.

İlgili Haberler

Mazda Fabrikaları 2035 Yılına Kadar Karbon Nötr Olacak

patron

Siro, İlk Batarya Prototipini Üretti

patron

Tam Kapanma Süresince de Audirect İle Satış Devam

patron