Lastik

Alman Otomotiv Dergisi, Azenis FK510 SUV İçin “Çok İyi” Dedi

Türkiye distribütörlüğünü AKO Grup’un yaptığı Falken, otomotiv ve yol güvenliğinde yüksek standartları ile bilinen Almanya’nın önde gelen otomotiv dergilerinden Gute Fahrt tarafından gerçekleştirilen SUV yaz lastiklerine odaklı değerlendirmede, “Falken Azenis FK510 SUV ile tüm yol koşullarında güvenli ve dinamik bir his veren çok yönlü başarılı bir lastik piyasaya sürüyor” ifadesine yer verildi.

Gute Fahrt çalışmasında, 215/50 R18 ebatında yedi SUV yaz lastiği bir Volkswagen T-Roc araç üzerinde test edildi. Falken Azenis FK510 SUV testte, “Çok İyi” notu alabilen üç lastikten biri oldu.

Maksimum 8.09 m / s2 yanal ivme ile testin en iyisi olan Falken Azenis FK510 SUV, özellikle kuru yol tutuşu, ıslak frenleme ve ıslak zemin sürüş kontrolü testlerinde çok iyi dereceler elde etti. 

Falken Azenis FK510 SUV ıslak zeminde saatte 100 km hızla yapılan frenleme testinde, 38,84 m’de fren yaparak en kısa ikinci fren mesafesine ve 4 km / s’den daha az bir hız ile en düşük artık hız oranına sahip oldu. Islak yol tutuşu, suda kızaklama, kuru zeminde frenleme ve ses seviyesi özellikleri gibi diğer test kriterlerinin hepsinde de “iyi” notu ile derecelendirildi.

Falken, portföyü içerisinde önemli bir segmentte premium özellikli bir lastik olan Azenis FK510 ile SUV araçlar için bir kez daha oldukça güvenli ve dengeli bir lastik sunuyor. Gute Fahrt testinde elde edilen olağanüstü sonuçları, bunu bir kez daha kanıtlıyor.

İlk kez 2017 yılında tüketiciye sunulan Falken Azenis FK510 SUV, şu anda 30–65 serilerinde 17–22 inç aralığında 46 ebatta mevcut bulunuyor.Boyutuna bağlı olarak, W / Y veya (Y) hız endeksine sahip olan lastik, 300 km / saat hıza kadar onaylanmış olma özelliği taşıyor.

İlgili Haberler

AKO Grup, Pandemi Sürecinde İş Sürekliliğini Dijital Dönüşümle Sağlıyor

admin

Euromaster’dan Lastik Oteli Hizmeti

patron

Otopratik’den Ücretsiz Akü ve Lastik Bakımı

patron