Motorsporları

BANTBORU Off-Road Team Lastik Sponsoru PETLAS Oldu

Son yıllarda motorsporlarına ve sporculara desteği giderek artan lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası PETLAS, BANTBORU Off-Road Team’e Lastik Sponsoru olarak destek verecek. Sponsorluk sözleşmesi kapsamında BANTBORU Off-Road Team, 2021 yılında Batuhan Korkut pilotajında TOSFED Baja Kupası yarışlarının yanı sıra, Baja Troia Türkiye ve TransAnatolia Rally Raid yarışlarında da PETLAS EXPLERO PT451 lastiklerle yer alacak. 

PETLAS Motorsport departmanı ve yarış lastiği geliştirme programıyla Ar-Ge gücünü sportif rekabete yansıtan ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile farklı iş birliği çalışmalarına imza atan PETLAS, parkurların başarılı takımı BANTBORU Off-Road Team’in lastik sponsoru oldu. 

Türk sanayiinin yerli gücü Abdulkadir Özcan A.Ş. (AKO Grup) bünyesinde faaliyet gösteren, ülkemiz lastik sektörünün yüzde 100 yerli sermayeli lider kuruluşu PETLAS’ın, sektöre damga vuran yatırımlarının yanı sıra, sorumlu marka kimliğiyle spora ve toplumsal gelişime destek olmayı görev bildiğini ifade eden AKO Grup Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, “Türkiye’de lideri olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımızın ilham kaynağı, ülkemizin zorlu arazi, yol ve doğa koşullarıdır. Ar-Ge gücümüzü sportif rekabete aktardığımız PETLAS Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile farklı iş birliği çalışmaları yapıyoruz ve PETLAS 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın isim sponsoruyuz. Bu sporun en başarılı ekiplerinden BANTBORU Off-Road Team’e destek vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

80 farklı desen ve 2500 farklı ebatta üstün nitelikli lastikleri yerli sermaye, yerli teknoloji, yerli Ar-Ge ve mühendislik, yerli iş gücü ile geliştirip üreten PETLAS, 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’na da isim sponsoru olarak destek veriyor. Pist, Ralli ve Off-Road gibi farklı disiplinlere yönelik lastik geliştirme çalışmaları yapan PETLAS’ın Motorsporlarına desteği, TOSFED Yıldızını Arıyor ve Şampiyonlar Şampiyonası gibi farklı etkinlikleri de kapsıyor. 

BANTBORU Off-Road Team’in daha önceki yarışlarda PETLAS lastiklerle başarılı sonuçlar aldığını ifade eden Takım Pilotu Batuhan Korkut, sözlerine “2019 TransAnatolia yarışının tamamında PETLAS’ın EXPLERO PT451 lastiklerini kullandık ve bu lastiklerin başarıdaki payı çok büyüktü. EXPLERO’nun sırt karışımı ve deseni, her ıslak, hem de kuru zeminde ve dönüşlerde maksimum tutunma sağlıyor. Lastiklerimiz, en zorlu koşullarda bile tam performans ve güven verdi. PETLAS’ın BANTBORU Off-Road Team’in Lastik Sponsoru olması hem şevkimizi, hem de sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Sponsorlarımızı en iyi şekilde temsil etme azmindeyiz” şeklinde sürdürdü.

İlgili Haberler

Bajanın İlk Şampiyonları Turgut ve Baybara

patron

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın İsim Sponsoru Shell Helix

admin

Nissan Formula-e Takımı, Diriyah E-Prix’de Sezonun İlk Puanlarını Topladı

patron