Motorsporları

Bantboru Offroad Team Vezirköprü’de Bir Kez Daha Kürsüde

BANTBORU Off-Road Team, İlayda Hancı Korkut pilotajında katıldığı 2022 sezonunun ilk yarışını, hedefleri doğrultusunda kendi sınıfında podyum başarısı ile tamamladı.

Çamurlu pistlerin başarılı takımı BANTBORU Off-Road Team (BBOT), 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın Samsun’da koşulan ikinci yarışını kendi sınıfında 3.sırada tamamlayarak bir kez daha podyumda yer alma başarısı gösterdi.

BANTBORU’nun Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi Prensipleri angajmanı kapsamında destek verdiği, Türkiye’nin tek kadın off-road birincisi İlayda Hancı Korkut, iki yıllık bir aranın ardından geri döndüğü ulusal şampiyonanın ikinci yarışında da başarılı zamanlara imza attı. İlayda Hancı Korkut’a co-pilot koltuğunda, her zaman olduğu gibi eşi Batuhan Korkut eşlik etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yılı kutlama programı kapsamında yapılan yarış, TOSFED 2022 ulusal yarış takviminde yer alan ulusal Off-Road Şampiyonası’nın ikinci ayağı olarak 13-15 Mayıs tarihlerinde Vezirköprü Offroad Kulübü organizasyonunda gerçekleştirildi. 

Yarış 13 Mayıs Cuma günü, idari ve teknik kontrollerin ve antrenmanların ardından, Vezirköprü Çamlık Parkı’nda gerçekleşecek start seremonisi ile başladı.

24 ekibin start aldığı yarışta 14 Mayıs Cumartesi günü Vezirsuyu Tabiat Parkı mukavemet etabı 4 kez, 15 Mayıs Pazar günü de Vezirköprü İncesu Mevkiinde yer alan seyirci etabı 3 kez geçildi.

Otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri için boru üretiminde Türkiye’nin lider, Dünya’nın ise ilk 5 üreticisinden biri BANTBORU sponsorluğunda hayata geçen ve başarı çıtasını sürekli yükselten BANTBORU Off-Road Team, Mitsubishi L200 araçlarıyla 2022 yılında Ulusal Off-Road Şampiyonası ve TransAnatolia Rally Raid yarışlarında rekabete katılacak.

Pandemi önlemleri kapsamında yarış gerçekleştirilmeyen 2020 yılının ardından, 2021 yılında anne olan ve yarışlara ara veren BANTBORU Off-Road Team pilotu İlayda Hancı Korkut, 2022 Ulusal Off-Road Şampiyonası’nın tüm ayaklarına pilot olarak katılacak. Bu yarışlarda Batuhan Korkut co-pilot olarak görev yapacak. 

BANTBORU Off-Road Team, ulusal şampiyona yarışları dışında katılacağı TransAnatolia Rally Raid yarışında ise Mitsubishi L200’ün pilot koltuğunu, bu yarışa her katılımında başarılı sonuçlara imza atan Batuhan Korkut’a emanet edecek. Bu yarışta Batuhan Korkut’un co-pilot olarak eşlik edecek isim, bir diğer BANTBORU Off-Road Team sporcusu Mert Tepe olacak.

Ulusal şampiyonada bir sonraki yarış, 18 – 19 Haziran tarihlerinde ANDOFF / Ankara Doğa Sporları Ve Offroad Kulübü organizasyonunda Ankara’da gerçekleşecek.

İlgili Haberler

BANTBORU Offroad Team Podyum Hedefine Ulaştı

patron

Opel Corsa-e, FIA E-Rally Regularity Cup’ı Kazandı

patron

Borusan Otomotiv Motorsport Spa-Francorchamps Pisti’nden Podyum Başarısıyla Dönüyor

patron