Motorsporları

DHL ve Formula 1 Yeni Yarış Sezonu Öncesi Sözleşme Yeniledi

Formula 1 Dünya Şampiyonası başlamak üzereyken DHL ve Formula 1 yıllardır süren iş birliklerini uzattıklarını duyurdu. DHL, böylelikle Formula 1’in Resmi Lojistik Partneri olmayı sürdürecek ve dünyanın en önemli otomobil sporları arasında yer alan Formula 1 için taşımadan sorumlu olmaya devam edecek.

28 Mart’ta Bahreyn’de başlayacak 2021 sezonu, beş kıtada 23 yarışla hız tutkunlarını zorlarken, DHL bu mücadelede takımları yalnız bırakmıyor. 16 senedir yarış otomobillerini ve takımların ekipmanlarını taşıyan DHL, dünya çapındaki her Grand Prix’de “yarışlar arasındaki yarışları” kazanmaya devam ediyor. 

DHL lastikler piste değmeden yarışı kazanıyor

Formula 1’in hayranlarına hız, heyecan ve teknoloji sunduğuna dikkat çeken DHL Küresel Marka Pazarlama Direktörü Arjan Sissing, Formula 1 ile iş birliklerini önümüzdeki yıllarda da sürdürecekleri için gurur duyduklarını belirtti. Sissing 40 yıldan uzun süredir paylaştıkları ortak değerlerin DHL ile Formula 1’i birbirine bağladığını ve bu sayede, lastikler henüz piste değmeden dünyadaki her lojistik yarışını kazandıklarını ifade etti.

Son 16 yıldır DHL ile birlikte pistlerde ve pist dışında hizmet sunduklarını anlatan Formula 1 Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali, Formula 1’in bugüne kadarki en büyük sezonu için “dünyanın önde gelen lojistik sağlayıcısı” ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını anlattı.

DHL neredeyse damalı bayrak kalkmadan ekipmanı taşıyor

Farklı kıtalardaki peş peşe üç tane triple-header (üçlü) yarışın lojistiği test edeceğinin altını çizen DHL Global Motor Sporları Direktörü Paul Fowler, DHL ekibinin neredeyse yarış bitmeden ve damalı bayrak kalkmadan ekipmanı sökmeye ve istiflemeye başladığını vurguladı. Yeni lokasyonların lojistik uzmanlarını sınayacağını anlatan Fowler, işlerin yolunda gitmesi için bu lokasyonlara önceden ekipler gönderildiğini ve keşifler yapıldığını belirtti. Bu tür zorlukların motor sporlarını çekici kıldığını ifade eden Fowler “Takımların ve pilotların en iyi performanslarını sergilemeleri ve hayranların her yarışta sevdikleri sporu izleyebilmeleri için geri planda elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

Bu sezonda hız tutkunlarını neler bekliyor?

2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası, 28 Mart’ta Formula 1 Gulf Air Bahreyn Grand Prix ile başlayıp 12 Aralık’ta Formula 1 Etihad Airways Abu Dabi Grand Prix ile sona erecek. Bu yıl üç hafta sonu peş peşe üç yarış koşulacak. “Üçlü” yarışlar üç kez gerçekleşeceği için pilotları, takımları ve DHL’in lojistik ekibini özel zorluklar bekliyor.

İlk üçlüde yarışlar Avrupa’da koşulacak. 29 Ağustos’ta Spa-Francorchamps’ta Formula 1 Rolex Belçika Grand Prix, 5 Eylül’de Zandvoort’ta Formula 1 Heineken Hollanda Grand Prix ve bir hafta sonra da 12 Eylül’de Monza’da Formula 1 Heineken İtalya Grand Prix gerçekleşecek. 

İkinci üçlüde ise takımları daha uzun mesafeler bekliyor. 26 Eylül’de Soçi’de düzenlenecek Formula 1 VTB Rusya Grand Prix’sinden bir hafta sonra 3 Ekim’de Singapur’daki sokak pisti koşulacak ve ardından Formula 1 ekibi 10 Ekim’de Japonya’daki Suzuka pistine yol alacak. 

Sezonun son üçlüsünde de hız tutkunları büyük mesafeler alacak. İlk durak, 24 Ekim’de Austin, Texas’ta düzenlenecek Formula 1 Aramco ABD Grand Prix’si. Buradan 31 Ekim’de Formula 1 Meksika Grand Prix’si için Mexico City’ye gidilecek ve bu üçlü 7 Kasım’da Brezilya’nın São Paulo kentinde sona erecek. 

Bu yılın DHL En Hızlı Tur Ödülü ile pilotlar ve takımların üstün başarıları için DHL En Hızlı Pit Stop Ödülü yarış sezonunun son gününde Abu Dabi’de kazananlara sunulacak.

İlgili Haberler

Üçlertoprağı Güven Tazeledi

patron

BANTBORU Off-Road Team Denizli’de Kendi Sınıfında Birinci Oldu

patron

Borusan Otomotiv Motorsport, Spa-Francorchamps Pisti’nde Podyuma Çıktı

patron