Güncel

Doğuş Otomotiv’den Cumhuriyetimizin 100. Yılına Özel Bir Eser

Doğuş Otomotiv ve gelecek, sürdürülebilirlik ve inovasyonla ilgili öngörülerini sunduğu deneyim merkezi Doğuş Otomotiv Plus’tan Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel bir eser: Atatürk Rölyefi.

Doğuş Otomotiv Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yılı’nı özel bir eserle kutluyor. Şirket, sürdürülebilirlik, sanat ve inovasyonla ilgili yaklaşımını ve temsil ettiği markaların bu konulardaki vizyonunu sergilediği Doğuş Otomotiv Plus deneyim merkezinde, özel bir projeye imza attı: Atatürk Rölyefi.

Eser, Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesinin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun mirasına olan saygıyı ifade etmenin yanı sıra, geleceğe ve sürdürülebilirliğe de işaret ediyor. 

Heykeltıraş Mustafa Tuğrul tarafından tasarlanan ve yapılan rölyefin en dikkat çekici özelliği, 100. yıla özel olarak 100 farklı parça kullanılması ve birçok katmandan oluşması. 

Doğuş Otomotiv bu eserle, topluma, tarihe ve ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e karşı sorumluluk ve bağlılıkla hareket ederken, Atatürk’ün çizdiği yolda, O’nun vizyonuyla geleceğe hazır olduğunun mesajını da veriyor.

Atatürk Rölyefi, Galataport’taki Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi’nde sergileniyor.

İlgili Haberler

Yeni Ford Kuga, Euro NCAP’in İlk ‘Sürüş Destek Sistemleri’ Testinde Rakiplerini Geride Bıraktı

patron

Lexus, Autoshow Mobility Fuarı’na Yeni Nesil NX ve Yenilenen LS ile Damga Vurdu

patron

Alfa Romeo’ya Auto Bild’den Ödül

patron