Elektrikli ve Hibrit Araçlar Motorsporları

DS Automobiles ve TECHEETAH Yeniden Kazanmaya Hazır

DS Automobiles ve iş ortağı TECHEETAH Versay’daki ana merkezlerine yakın bir Paris stüdyosunda Formula E’ye ve iki kere üst üste aldığı çift şampiyonluk serisine devam etmeye olan bağlılığını yeniden ortaya koydu, bu sefer hedef 2021’in Ocak ayında yedinci sezonu başlayacak şampiyonlukta Formula E Dünya Şampiyonluğu ve FIA Dünya Şampiyonluğu kazanan ilk takım olmak. Arka arkaya iki kere çift şampiyonluk kazanarak rekor kırdıkları altıncı sezonun ardından takım, başarılarının devamını garanti altına almakla meşgul. Takım, şampiyonanın COVID-19 pandemisi sebebiyle sunduğu seçenekler arasından şampiyonluk sahibi DS E-TENSE FE20 yarış otomobili ile sezonu başlatacağını duyurdu.

Mark Preston, DS TECHEETAH Takım Başkanı:

“Bu yıl ne sezon geçirdik ama! Bunlar sonsuza dek keyifle hatırlayacağımız anılar olsa da, kalplerimizde sıcaklık ve gururla geçmişe baksak da, takımımız şimdiden yüzünü geleceğe çevirdi ve kamera arkasında yedinci sezon hazırlığı için oldukça efor sarf ediyor. Geçmiş iki sezonun sonuçlarına bakacak olursanız, çıtayı bir diğer çift şampiyonluktan aşağısına koyamayız, fakat bu sefer bunu ilk Formula E Dünya Şampiyonu olarak başaracağız.

“Bu yolda bizlerle birlikte olan ortaklarımıza teşekkür etmek ve önümüzdeki sezon bize katılacak olan ortaklarımıza da içten bir selam göndermek istiyorum. Ortaklarımız takımımızda hem teknik hem de maddi anlamda son derece önemli bir rol oynuyor. Ortaklıklarımız devamlı gelişim ve yaptığımız işte en iyisi olma ortak hedefine dayanıyor. Bu kazanan düşünce tarzı bizim için anahtar nitelikte çünkü iş ortaklarımız, tedarikçilerimiz, takımımız ve nicesi olmak üzere dahil olduğumuz her şeyde bunun izini bulabilirsiniz. Yedinci Sezona işte bu düşünceyle geliyoruz ve bunların katkılarıyla oldukça iyi donatılmış ve güçlenmiş hissediyoruz.

Xavier Mestelan Pinon, DS Performans Direktörü:

“Sağlık krizi sebebiyle Formula E kurallarını yeniden düzenledi ve bize sezon başlangıcından önce yeni bir otomobil homologasyonu yapmak yerine, homologasyonu 2021 Dünya Şampiyonasına kadar uzatma olanağı tanındı. Bu olanak doğrultusunda yeni bir yaklaşım benimsedik ve aynı anda iki araç geliştirdik. Altıncı sezondan ve DS E-TENSE FE20’den aldığımız olağanüstü randımanı göz önünde bulundurunca şampiyonayı kazanan otomobilin geliştirilmiş bir versiyonuyla Yedinci Sezon’a başlamaya ve Roma E-Prix’de DS E-TENSE FE21’i sizlere sunmaya karar verdik. Yedinci Sezon bizim için yeni bir zorlu görev olsa da hedeflerimiz aynı – galibiyet ve şampiyonluklar için savaşmak.”

Béatrice Foucher, DS Automobiles CEO’su:

“DS Automobiles altıncı sezonda otomotiv endüstrisinin büyük isimlerine karşı yeni bir çift şampiyonlukla Formula E tarihine imzasını attı. Bu yenilikçi programa dahil olan herkes sayesinde %100 elektrik yarışının mihenk taşı haline geldik. Takımımızla ve pilotlarımızla inanılmaz performanslarından ötürü gurur duyuyorum; DS takımlarının tüm bağlılığından dolayı minnettarım ve tabii ki 2021 sezonunun yakında başlayacak olmasından dolayı heyecanlıyım. 

“Formula E yolculuğumuza 2015 yılında serideki ilk premium üretici olarak başladık. Formula E dünyadaki motor sporlarının en heyecanlı türlerinden biri ve 2020 yılında “net sıfır karbon” sertifikasını alan ilk spordur.” 

“Dahası Formula E’nin elektriğe geçişe dair iş bağlılığı düşünüldüğünde DS’nin stratejisinin kalbinde bulunan elektriğe geçişe olan bağlılığımızı güçlendirmek için daha iyi bir yer olamazdı. Tamamen elektrikli DS 3 CROSSBACK E-TENSE ve şarj edilebilir hibrit versiyonuyla DS 7 CROSSBACK E-TENSE ile tüm DS otomobilleri elektrikli seçenekler sunar. 360 beygir gücüne sahip şarj edilebilir hibrit seçeneği ile amiral gemimiz DS 9 yakında piyasaya sürülecek. Bu yılki Avrupa’daki satışlarımızın %33’ünün elektrikli araçlardan oluşmasıyla bu segmente büyük bir ilgi gösterildiğini görüyoruz.  Bu bizim muazzam sonuçlar elde etmemizi sağlıyor: km başına 81g kadar az bir miktarla 2020 Eylül ayının sonu itibariyle piyasadaki en düşük karbon salınım seviyesine sahip olduk.

Antonio Félix da Costa, ABB FIA Formula E Şampiyonu:

“İlk Formula E şampiyonluğumu kazanmak beni bir şampiyonluk daha kazanmak üzere motive etti. Jean- Éric Vergne ile benim ve bize oldukça büyük rekabet yaşatan tüm Formula E pilotlarıyla bu sezon kıyasıya yarışacağımız kesin ve bunun için sabırsızlanıyorum. İlk Dünya Şampiyonluğu unvanı için uğraşıyoruz ve bunu kazanmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Her zaman söylerim, hızlı görünen otomobiller hızlıdır. Bu yılki tasarımımıza bir göz atın. Bu otomobili dikiz aynanızda görmek istemezsiniz! Üzerinde çalıştıklarımızı size göstermek için sabırsızlanıyorum, fakat Valensiya’da görme şansınız olmayacak, gözünüz Santiago’da olsun. Orada kazanmaya oynayacağız!”

Jean-Éric Vergne, İki ABB FIA Formula E Şampiyonu:

“DS TECHEETAH’a katıldığımdan beri bizzat bu takımın nasıl sürekli kendini geliştirdiğine tanıklık ettim. Altıncı sezon sonuçlarımız rekabetçiliğimizin kanıtı halinde ve yedinci sezon için elimizdeki imkanları göstermek için son derece heyecanlıyım. Her daim kendimizi, yaklaşımımızı ve en önemlisi de uzun vadeli vizyonumuzu geliştirmeyi ve yeniden keşfetmeyi hedefliyoruz. Takım harika bir iş çıkardı ve Santiago’da düzenlenecek ocak ayındaki sezon açılışından önce Valensiya’da yeniden deneme yapmayı dört gözle bekliyorum.

DS TECHEETAH için sonraki adım, Şili, Santiago’da 16 Ocak 2021’de gerçekleşecek olan yedinci sezonun ilk yarışı için otomobillerin Santiago’ya gönderilmesinden önce, 28 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında İspanya, Valensiya’daki resmi Formula E denemesi. 

İlgili Haberler

Hibrit Egea Dünya Yollarına Çıkmaya Hazır

patron

Yeni Ford E-Transit Custom Tanıtıldı

patron

ŠKODA ENYAQ RS iV Sürdürülebilirliği Yüksek Performansla Buluşturdu

patron