Güncel

DS Otomobillerde “İnci Dikişler”

Özellikle DS otomobillerinin iç mekanları için döşeme üretimine odaklanan özel atölyesi sayesinde, DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK ve DS 9 modelleri görülmemiş zarafet örnekleri sunuyor. Dericilikte, “inci” dikişleri bu anlamda eşsiz bir imzadır. 

DS DESIGN STUDIO PARIS’in bünyesinde bir zanaatkar ekibi bulunmasının avantajı, özgün bir uzmanlık geliştirebilme kabiliyetidir. “İnci” dikişleri de bunun bir parçasıdır. DS 7 CROSSBACK’in iç mekanında yer verilmeden önce uzun yıllar üzerinde çalışıldı.

İlk kez DS DIVINE konsept otomobilinde markanın detaycılığını göstermek için sergilenen “inci” dikişlerinin üretim testlerinin zorlu sınırlarını aşması gerekiyordu. Muhteşem “Couleurs et Matières” atölyesinin dikiş makinelerinden birinde, yüzlerce kumaş, eşantiyon ve son moda eşyanın ortasında hayal edilen “inci” dikişleri ayrıntılı dikiş testlerinin sonucudur. 

Fransızca adından (point perle – inci tanesi) anlaşılacağı gibi, “inci dikişleri” inci motiflerinden oluşur. Son derece zarif ayrıntılar için “haute couture” tasarımda kullanılan bir nakış tekniğinden esinlenmiştir. DS Automobiles zanaatkarları da doğal olarak tam da bu köklü Fransız geleneğinin ruhuna uygun hareket etmeyi, koltukları bu teknikle döşemeyi ve bir marka tescili yaratmayı seçtiler.  

Konsept otomobilinde beğenilen inci dikişleri, üretilmek ve özellikle dayanıklılık kazandırılmak amacıyla yeniden yaratıldı. Üç yıllık araştırma ve testlerin ardından, Thierry Métroz’un yönetimindeki proje DS 7 CROSSBACK’te kullanılmak üzere hayata geçirildi. DS Automobiles Tasarım Direktörü, yaratıcılık ve tekniğin harmanlandığı bu başarı kadar, azimli kadın ve erkeklerden oluşan ekibiyle de gurur duyuyor.

İlgili Haberler

SEAT, Yeni Kentsel Mobilite Markası SEAT MÓ’yu Tanıttı

patron

ŠKODA’dan Sağlığınıza Önem Veren Klima Teknolojisi

admin

Jaguar Vision Grand Turismo Roadster

patron