Motorsporları

Formula 1 Dünya Şampiyonu Nico Rosberg oldu

2016 Formula 1 Dünya Şampiyonu ve sürdürülebilirlik girişimcisi Nico Rosberg, teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental’in yeni marka elçisi oldu. Bu başarılı iş birliğinin ilk örneği Nisan ayının ilk haftasında Suudi Arabistan çölünde yaşandı. Yeni Extreme E yarış serisinin açılış etkinliğinde Rosberg Xtreme takımı, Extreme E’nin ana sponsorlarından olan Continental’in tedarik ettiği lastiklerle zafere ulaştı.

Continental ve Nico Rosberg yeni bir iş birliği ile güçlerini birleştirdi: 2016 Formula 1 Dünya Şampiyonu ve sürdürülebilirlik girişimcisi Nico Rosberg, Continental’in yeni marka elçisi oldu. Nico Rosberg ve Continental’in mükemmel bir uyum yakaladığını söyleyen Continental EMEA Bölgesi Lastik Yenileme Pazarı Müdürü Philipp von Hirschheydt, “Üstün sürüş performansıyla  Nico Rosberg, motor sporlarında büyük bir başarıya ulaştı. Rosberg, bunun yanındadoğanın korunmasına da  çok önem veriyor. Öte yandan, premium lastiklerin önde gelen geliştiricisi ve üreticisi Continental, her türlü sürüş koşulunda her daim maksimum güvenlik ve en yüksek performansın simgesi olmuştur. Continental olarak sürdürülebilirlik stratejimizi de titizlikle uyguluyoruz. Çevreyle uyumlu teknoloji çözümlerinin geliştirilmesine öncülük etmenin yanı sıra, karbon nötr ve sürdürülebilir iş uygulamalarında da kendimize son derece zor hedefler koyduk.” dedi.

Sürdürülebilirliği, teknolojiyi ve güvenliği yaptığı işin merkezine koyan bir iş ortağıyla çalışmaktan gurur duyduğunu belirten Nico Rosberg ise “Lastik sektöründe gelişme ve inovasyon olmazsa olmazdır. İş birliğimiz bu ortak değerlere dayanıyor, bu yüzden birlikte çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

İki ortağın ne kadar uyumlu olduğunun güzel bir örneği, bu yıl Nisan ayının ilk haftasında Suudi Arabistan çölünde yaşandı. Yeni Extreme E yarış serisinin açılış etkinliğinde Rosberg Xtreme takımı, Extreme E’nin ana sponsorlarından olan Continental’in tedarik ettiği lastiklerle zafere ulaştı. Sürdürülebilirliğe odaklanan Extreme E, iklim değişikliğinin etkilerine dikkat çekmek ve düzenlendiği yerlerdeki iklim koruma projelerini teşvik ederek mücadele etmek üzere tasarlandı. Extreme E’yi destekleyenler arasında yeni kurulan yarış takımı Rosberg X Racing ile Nico Rosberg ve serinin ana sponsorlarından ve tüm takımların kullandığı arazi lastiklerinin geliştiricisi Continental de yer alıyor.

Nico Rosberg: Dünya Şampiyonu, sürdürülebilirlik girişimcisi ve Continental‘in iş ortağı

Nico Rosberg, uluslararası motor sporlarının en tanınmış isimlerinden biri. 35 yaşındaki başarılı yarış pilotu, 2016’da Formula 1 Dünya Şampiyonu unvanını kazanarak kariyerinin zirvesine ulaştı. Daha sonra aktif motor yarışlarını bırakarak iklim krizi ile mücadeleye yöneldi. Hâlen sürdürülebilir mobilite çözümlerine ve çevre dostu teknolojilere geçiş için çalışmalarda bulunuyor. Rosberg, yatırımcı kimliğiyle yenilikçi ürünler ve hizmetler geliştiren ve tedarik eden çeşitli sürdürülebilir start-up şirketlerini destekliyor. Bu çabalarından dolayı, çevreyi ve iklimi koruduğu için Avrupa Kültür Ödülü dâhil, pek çok ödülün sahibi olan Rosberg, geçtiğimiz yıllarda Davos Dünya Ekonomik Forumunda alternatif mobilite çözümlerini gündeme getirmişti. 

Sürdürülebilir mobiliteyi teşvik eden somut önlemler alma taahhütleri de Nico Rosberg ve Continental’i buluşturan yönlerinden biri. Continental, en geç 2040 yılına kadar tüm lastiklerinin sıfır karbon salınımı ile üretimini amaçlayan araştırma ve geliştirme faaliyetlerine önemli yatırımlar yapıyor. Kaynakların verimli kullanımında sektöre öncülük eden Continental Lastik Grubu, üretim faaliyetlerinde su ve enerji kullanımını 2030 yılına kadar artı%20 oranında azaltmayı hedefliyor.

İlgili Haberler

Borusan Otomotiv Motorsport Belçika’dan İki Birincilik ile Döndü

patron

Castrol Ford Team Türkiye, Sarıkamış Rallisi’nde Zirveyi Zorladı 

patron

Toyzz Shop’tan Genç Ralli Şampiyonu Ali Türkkan’a Destek

patron