Faydalı Bilgiler

Goodyear’dan Tatil Yolu İçin Öneriler

Goodyear, Bayram tatili öncesi 9 günlük süre boyunca seyahat edecek olan sürücüler ve yolcular için, güvenli bir yolculuk yapabilmeleri adına bazı tavsiyeler verdi.

Kurban Bayramı tatili yaklaşıyor, birçok kişi tatil planlarını yaptı ve yollara çıkmaya şimdiden hazır. Peki aracınız yola çıkmaya hazır mı? Goodyear, yola çıkacak sürücüler için önemli ipuçları veriyor.

Periyodik bakımlarınızı yaptırın
Yola çıkmadan önce aracınızın periyodik bakımını ve araç muayenesini mutlaka yaptırın. Araç yağ seviyesi, balatalar ve lastikler yolculuklar için kritik öneme sahip… Lastik basınçlarını ve lastik dişlerin mutlaka kontrol edin. Halen kış lastiklerini değiştirmediyseniz mutlaka mevsime uygun yaz lastiklerinizi taktırın. Lastik basınç düzeyi mutlaka yüklü aracın ağırlığına ve mevsim koşullarına göre ayarlayın.

Düzenli molalar verin
Uyku hali, reflekslerinizi etkiler yorgunluk hissinin ilk belirtileri fark edildiğinde durmak ve dinlenmek veya yolculuğa güvenli bir şekilde devam edebilene kadar uyumak çok önemli. Ağır ve uyku getirecek yiyeceklerden kaçının, bol bol sıvı tüketin…

Araç içi sıcaklığı doğru ayarlayın
Otomobilinizin araç içerisindeki sıcaklığını optimum seviyede tutun. Ne çok sıcak ne çok soğuk olacak şekilde ayarlayın oda sıcaklığı normal bir sürüş için ideal olacaktır. Sürüşünüzü engellemeyecek rahat kıyafetler tercih edin.

Trafik kurallarına uyun
Mutlaka ve mutlaka hız kurallarına, trafik işaretlerine, yönlendirme tabelalarına ve takip mesafesi kuralına uyun. Ön ve arka koltuklarda emniyet kemerlerinizi takın. Sürüş esnasında cep telefonunuzu kullanmayın…

İlgili Haberler

Kışın Güvenli Sürüş İçin 3 Konuya Dikkat

patron

Kapanma Başladı, Aracınız İçin Uyarı Geldi

patron

Araç Hırsızlarının Başvurduğu 5 Yöntem

patron