Güncel

Maserati MC20’den Gövde Gösterisi

Maserati’nin yeni nesil süper spor otomobili MC20, Batı Sussex’teki Goodwood’da 8 – 11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen dört günlük yarışın  1.9 km’lik parkurunda test edildi. Maserati Innovation Lab (Maserati İnovasyon Laboratuvarı) tarafından geliştirilen ve Modena’da bulunan Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilen MC20, Supercar Run’da efsanevi tırmanışına katılarak gövde gösterisi yaptı.

Maserati için yeni bir dönemin kapılarını aralayan MC20, Supercar Run’da efsanevi tırmanışına katılarak 27. Goodwood Hız Festivali’nde gövde gösterisi yaptı. Maserati yapımı V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri toplayan MC20, markanın 325 km/s üzerinde maksimum hıza sahip ilk ortadan motorlu ve iki koltuklu süper spor otomobili olarak da öne çıkıyor. Ayrıca karbon fiber monokok şasi ilk Maserati olan MC20, sadece 1.500 kg ağırlığa sahip. Formula 1’den türetilen Nettuno motorla bir araya gelen bu hafif yapısı sayesinde, 0- 100 km/s hıza 2,8 saniyede ulaşan inanılmaz bir hızlanma performansı sunan MC20, aynı zamanda yüksek hız için olağanüstü bir güç-ağırlık oranı da sağlıyor. 

Goodwood süresince; Maserati’nin performanslı sedanı Ghibli Trofeo da MC20 ile beraberdi. Gerçekleşen tırmanma yarışında 4,3 saniyede 0-100 km/s’e ulaşabilen 580 HP gücündeki V8 motorunun gücünü sergileyen Ghibli Trofeo, MC20 ile birlikte Supercar Paddock ve First Glance Paddock’ta sergilendi.

İlgili Haberler

Mercedes-Benz Türk, Deprem Bölgesine Destek Çalışmalarını Sürdürüyor

patron

Jeep Macera Tutkunları İçin Daha Çevre Dostu Yolculuklar Sunuyor

patron

Big Boyz Festival’de macera, bu kez Kalamış’ta devam ediyor

patron