Akaryakıt Güncel

Petrol Ofisi’nde Tchibo Kalitesi ile Keyifli ve Tazeleyici Bir Mola Deneyimi

Türkiye’nin akaryakıt sektörü lideri Petrol Ofisi, iş birlikleri ile istasyonlarında müşteri odaklı yeniliklere devam ediyor. Bu yenilikler kapsamında istasyonlarını sadece akaryakıt alınan yerlerin ötesine taşıyarak, müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılayabildikleri, molalarda kendilerini yenileyebildikleri alanlara dönüştüren Petrol Ofisi, dünyaca ünlü kahve markası Tchibo ile de iş birliği yapıyor. 

Molaları kahve keyfine dönüştüren iş birliği ile Tchibo’nin zengin kahve çeşitleri Petrol Ofisi istasyonlarında kahve tutkunlarının hizmetine sunuluyor. Böylece günün yoğunluğu içerisinde kahve içmeye vakti olamayanlara Petrol Ofisi istasyonlarında kendilerini yenileme fırsatı sağlanıyor. İş birliği kapsamında 44 ildeki 160’ı aşkın Petrol Ofisi istasyonunda hizmet veren Tchibo’nın özgün 2 Go konsepti ile Americano’dan Latte ve Cappuccino’ya birçok kahve çeşidi self servis yöntemi ile müşteriyle buluşturuluyor.

“Tchibo ile müşterilerimize eşsiz kahve lezzetleri sunuyoruz”

İstasyonların, artık müşterilerin sadece akaryakıt aldığı bir yerden ziyade, hayatlarını kolaylaştıracak farklı çözümler sunan birer hizmet noktasına dönüştüğünü belirten Petrol Ofisi CMO’su Beril Alakoç, “İstasyonlarımızda hayata geçirdiğimiz yenilikler ve geliştirdiğimiz iş birlikleri ile en iyi müşteri deneyimini sunmayı arzuluyoruz. Bu kapsamda müşteri memnuniyetini geliştirecek, marka iş birliklerine de her zaman önem verdik. Gerek ülkemizin gerekse dünyanın alanlarında öne çıkmış firmalarıyla iş birliklerini hayata geçirdik. Müşteri deneyimini geliştirmek adına iş birliği yaptığımız markalardan biri de dünyaca ünlü kahve markası Tchibo. Şimdi daha da geliştirdiğimiz iş birliğimizde Tchibo ile istasyonlarımızda kahve tutkunu müşterilerimize benzersiz kahve lezzetleri sunuyor, molalarda kendilerini yenileme imkânı sağlıyoruz” dedi. 

“Müşteri memnuniyeti pazarlama alanında fark yaratan bir konu”

Akaryakıt istasyonlarında müşteri deneyiminin yapılan iş birlikleriyle daha da güçlendiğini vurgulayan Beril Alakoç şöyle devam etti: 

“Müşteri deneyimi, ürün, hizmet kalitesi, doğru zaman yönetimi gibi birçok açıdan farklı kriterlere sahip olan akaryakıt pazarı için çok önemli bir konumda. Petrol Ofisi olarak, geçtiğimiz yıl Müşteri Deneyimi Yönetimi ile ilgili sektörde benzeri bulunmayan bir organizasyonu hayata geçirdik. Özel bir sistem, birim ve kadro kurduk. Şirketimizin her birimine, paydaşlarımıza, bayilerimize müşteri deneyimi eğitimleri verdik. Bu açıdan bayisinden, akaryakıt satış görevlisine, şirketimiz çalışanlarına kadar hizmet zincirindeki her bir halka, müşteri deneyimi bilincine sahip ve bunu daha da geliştirmeye devam ediyoruz.” 

İlgili Haberler

Tamamen Elektrikli Yeni BMW iX1 xDrive30 için Ön Rezervasyon Başladı

patron

Peugeot’nun iki modeline 2020 Red Dot Tasarım Ödülü

admin

SEAT, Yeni Kentsel Mobilite Markası SEAT MÓ’yu Tanıttı

patron