Güncel

Satılan Her 100 Chery’den 4’ü Filo Müşterileri ile Buluştu

Türkiye pazarına mart ayının sonunda yetkili satıcıları üzerinden bireysel satışlar ile hızlı bir giriş yapan, Çin’in en büyük otomobil ihracatçısı Chery, Türkiye’nin en büyük 25 filo şirketiyle bir araya geldi. Yaklaşık 4 aylık sürede C-SUV ve D-SUV segmentlerinin en fazla tercih edilen markalarından biri konumuna gelen Chery, düzenlediği etkinlikte, filo kiralama sektörünün öncü kuruluşlarından temsilcileri ağırladı. Bireysel satışlar kadar kurumsal filo iş birliklerine de önem veren Chery Türkiye, yakın dönemde bu alandaki etkinliğini artırmayı planlıyor.

Ahu Turan: “Şu an toplam satışlarımızın yüzde 4’ünü filo oluşturuyor”

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan; “Ürünlerimizin fiyatlarını açıkladığımız günden itibaren yoğun talebi karşılamak için tüm Chery ekibi olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bireysel müşterilerimizi önceliklendirerek başladığımız Türkiye serüvenimizde filo müşterilerimizin de desteğini alarak pazardaki etkinliğimizi daha da artıracağımıza inanıyoruz. Yaklaşık 4 aylık süre içerisinde toplam satışlarımızın yüzde 4’ünü filo satışları oluştururken, önümüzdeki dönemde bu rakamı biraz daha yukarı çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

3 farklı SUV modelin filo detaylarını da açıklayan Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan; “Yaklaşık 4 aylık sürede 113 adet OMODA 5, 122 adet TIGGO 7 PRO ve 154 adet de TIGGO 8 PRO olmak üzere, toplamda 389 adet Chery modelini kurumsal filo müşterilerimize teslim ettik. Modellerimizin filo satışlarında dengeli bir dağılımda tercih edildiğini görmekle beraber, 7 koltuklu TIGGO 8 PRO’nun pazardaki önemli bir boşluğu kapatması, filolar tarafında da önde olmasını sağladı” dedi.

OMODA 5: Yeni küresel SUV anlayışının simgesi

Chery’nin küresel bir marka olarak konumlandırdığı OMODA 5, gelecekçi ve şık tasarımı, teknolojik olarak gelişmiş ürün özellikleri, Euro NCAP’ten alınan 5 yıldızlı güvenlik standartları ve yeni nesil otomobil kullanıcılarının beklentisine cevap veren kişisel deneyim yaklaşımı ile popülerlik kazandı. OMODA 5, “Art In Motion” tasarım konsepti ve “Cross Future” sloganı altında gelenekleri yıkan bir görsel deneyim ortaya koyuyor. Güçlü ve verimli 1.6 TGDI motorla donatılmış OMODA 5, pürüzsüz ve verimli güç-aktarımı için, 7 kademeli çift kavramalı otomatik şanzımanla yollara çıkıyor. Rakiplerinden üstün özellikler gösteren iki adet 10,25 inçlik ekran, daha iyi bir deneyim sunmak için çift ekran konseptini sunuyor. 64 renkli INS aydınlatmalı klima paneli, iç mekandaki çok sayıdaki renk kombinasyonuyla, sürüş modu ve klima sıcaklığı ile iş birliği yaparak, ışık ve gölge atmosferini sağlıyor.

TIGGO 7 PRO: Lüks kompakt SUV

Lüks kompakt SUV segmentinde şık görünüm ve sürüş konforuna odaklanan müşterileri hedefleyen TIGGO 7 PRO, LED Matrix farlarla uyumlu “Angel Wing Star” ön ızgarasıyla, şık ve dinamik bir görsel şölen sunuyor. Ayrıca çift renkli araç gövdesi ve havada süzülen tavan tasarımıyla da genç kullanıcıların beğenisine hitap ediyor. 4500 mm uzunluğunda, 1842 mm genişliğinde ve 1705 mm yüksekliğindeki TIGGO 7 PRO’nun aks mesafesi 2670 mm. 1497 kg boş ağırlığındaki TIGGO 7 PRO’nun bagaj hacmi standart konumdayken 475 litre ve benzin deposu da 51 litre hacminde. TIGGO 7 PRO’da Comfort, Luxury ve Excellent olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi sunuluyor. 

TIGGO 8 PRO: 7 kişilik amiral gemisi

Chery’nin Türkiye’deki en büyük modeli olan TIGGO 8 PRO, yaklaşık 4 aylık sürede D-SUV segmentinin zirvesine yerleşti. 7 koltuklu, geniş hacimli, teknolojik bir SUV olan Chery TIGGO 8 PRO, şık tasarımı, zengin teknolojik donanımı, lüks iç mekanı ve başarılı işçiliği ile bugüne kadar birçok müşteriyi kendine çekmeyi başardı. TIGGO 8 PRO; 4722 mm uzunluğa, 1860 mm genişliğe ve 1705 mm yüksekliğe sahip. Ayrıca aks mesafesi ise 2710 mm. 

TIGGO 8 PRO, geometrik matrix elmas ön ızgara ve son derece dikkat çekici LED far tasarımı ile lüks bir ön tasarıma sahip. Aracın iç mekanı, siyah ile kahverengi kombinasyonu ve lazer ile fırçalanan süslemelerle zarif bir ambiyans oluşturuyor. Ayrıca, 8 hoparlörlü surround ses sistemi, çok renkli ortam aydınlatması ve büyük boy açılabilir panoramik cam tavan kabin içindeki lüks dokuyu tamamlıyor. Konsoldaki 8 inçlik dokunmatik LCD klima ekranı, 12,3 inçlik LCD gösterge ekranı ve merkezi kontrol ekranları ile teknoloji vurgusu yapıyor. Ayrıca TIGGO 8 PRO, üçlü ekran konseptiyle, cep telefonu benzeri esnek bir kullanım sunuyor ve ekran yansıtma işleviyle gelişmiş bir işlevsellik seviyesi sunuyor. 

TIGGO 8 PRO, 10 adedin üzerinde ADAS işleviyle de donatıldı. Otomatik dur ve kalk, uyarlanabilir hız sabitleme, otomatik fren sistemi ve önden çarpışma uyarısı gibi işlevler sadece araç kontrolünü daha rahat ve kolay hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda aktif ve pasif güvenlik performansını önemli ölçüde artırarak sürücülerin içinin daha rahat olmasını da sağlıyor. Örneğin, TIGGO 8 PRO zorlu bir sürüş ortamına girildiğinde, sistem otomatik olarak aracın etrafını net bir şekilde gösteren 360 panoramik görüş ara yüzüne geçiyor. 

Chery hakkında

Temel teknolojilerde kendini geliştiren Chery, kuruluşundan bu yana “Teknolojik Chery” olarak biliniyor. Dünyada altı Araştırma ve Geliştirme merkezi ve 5.000’in üzerinde seçkin üyeden oluşan Araştırma ve Geliştirme ekibi ile geleneksel yakıt teknolojisi, yeni enerji, akıllı üretim ve diğer alanlarda avantaj sağladı. Yeni enerji araçları alanında 20 yılı aşkın bir süredir araştırma yapan Chery, dört araç montaj platformu, beş genel alt sistem ve yedi temel teknoloji ile sektöre öncülük ediyor. EQ1 modeli, Çin’de minik batarya elektrikli araçlarda lideri konumunda. Chery ayrıca dünya çapında araç, CKD parçaları, motorlar ve araç üretim teknolojisi ve ekipmanı ihraç eden ilk Çinli otomobil şirketi. Chery, bugüne kadar araçlarını 80’den fazla ülke ve bölgeye ihraç etti. Ayrıca 10 denizaşırı fabrika ve 1.500’den fazla denizaşırı satış ve servis noktası kurdu. 2,4 milyonu Çin dışı olmak üzere dünya genelinde yaklaşık 11 milyon kullanıcısı ile Chery, 19 yıl boyunca Çin’den ihraç edilen binek otomobil adediyle ilk sırada yer aldı.

İlgili Haberler

Yeni Nesil Lexus NX “Güvenli Otomobil” Ödülü’nü Aldı

patron

İstMarina AVM Yaza Spor Otomobillerle Başlıyor

patron

Fiat Tüm Bayilerini Dijitale Taşıdı

admin