Güncel

ŠKODA Artan SUV Payıyla Büyümeye Devam Ediyor

ŠKODA yedi yıldır üst üste 1 milyon araçtan daha fazla satış elde etmeyi başarırken, her geçen gün genişleyen SUV yelpazesiyle istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

2020 yılında ŠKODA toplam satışlarının yaklaşık yüzde 40’ını SUV modelleri oluştururken, markanın ilk büyük SUV modeli olan ve 2016’da tanıtılan KODIAQ, bu başarıdaki öncü rolüyle dikkat çekiyor. Etkileyici tasarımı, geniş iç hacmi ve yüksek fiyat/performans dengesiyle büyük beğeni toplarken şimdiye dek 40’ın üzerinde uluslararası ödülün de sahibi oldu.

Markaya yeni müşteriler kazandıran ve aynı zamanda yeni SUV modellerinin de önünü açan KODIAQ üretimi, 5 yıldan daha kısa sürede 600 bine ulaştı. KODIAQ’ın açtığı yoldan ilerleyerek SUV ürün yelpazesini KAROQ ve KAMIQ ile genişleten ŠKODA’da, SUV satış ağırlığı yüzde 40’a yaklaştı. 2020 yılında ŠKODA’nın 1 milyon satış adedi içerisinde KAROQ 137 bin 200, KODIAQ 131 bin 600, KAMIQ 128 bin 500 ve ENYAQ iV 600 adetlik satış performansı elde etti.

SUV segmentinde de ŠKODA’nın farklı bakış açısını getiren marka, her müşteriye uygun model seçenekleri sunmaya ve tanıtmaya devam ediyor. Standart KODIAQ’ın yanı sıra performans severlere Nürburgring tur rekortmeni KODIAQ’ın RS’i sunan marka, aynı zamanda yüzde 100 elektrikli ENYAQ, Çin için tasarlanan KODIAQ GT ve henüz Hindistan için tanıtılan KUSHAQ SUV modelleriyle global alanda daha fazla söz sahibi olmaya devam ediyor.

İlgili Haberler

ŠKODA Emin Adımlarla Büyüyerek İddiasını Artırıyor

patron

Çarpışma Testinin Röntgenini Çeken Dünyanın İlk Otomobil Üreticisi Mercedes-Benz Oldu

patron

Hyundai Motor Grubu Aya Çıkmaya Hazırlanıyor

patron