Elektrikli ve Hibrit Araçlar

Škoda Enyaq RS iV’den Buz Üzerinde İki Dünya Rekoru

Škoda’nın Stortjärnen gölünde kırdığı ilk rekor, Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun Drift oldu. Škoda Enyaq RS iV SUV ile 15 dakikadan daha uzun süre ve 7.351 km boyunca kontrollü kaymalar gerçekleştirildi. Meaden’in daha önceki rekoru 2022 yılında 6.231 km ile gelmişti. Kırılan ilk rekorun ardından Škoda Enyaq RS iV SUV ile elektrikli araç kategorisinde Buz Üzerinde Aralıksız En Uzun rekoru elde edildi.

Guinness Dünya Rekorları hakeminin ve uluslararası drift jürisi David Kalas gözetiminde, farklı lastik denemelerinin ardından dördüncü günde rekor kırıldı. Mükemmel drifti ulaşmak için beş gün boyunca sıfırın altınca sıcaklıklarda toplam 18 saatlik drift yapıldı.

Enyaq RS iV elektrikli SUV ise, zorlu koşullar altında yüksek performansı ve dayanıklılığıyla 15 dakika ve 58 saniyelik rekor sürüşünde 38 drift turu tamamladı. Maksimum 48.69 km/s hıza çıkan araç en yavaş noktada 31.64 km/s hız elde etti. Rekor için kullanılan standart üretim aracında 20 inç jantlara yeri verildi. Daha iyi çekiş ve direksiyon tepkileri için önde 5 mm’lik 600 stud çivisi ve arkada 2 mm’lik 300 stud çivisi kullanıldı.

Bu başarıyla birlikte Škoda tam elektrikli araçların yeni bir performans kapısı araladığını kanıtlarken, otomobillerinin dayanıklığının ve kontrol kabiliyetinin de altını çizdi.

İlgili Haberler

Yeni nesil HR-V Yüzünü Gösterdi

patron

Toyota Hidrojen Yakıt Hücreli Hilux Prototipini Gösterdi

patron

Dacia Jogger Hibrit 140 Tanıtıldı

patron