Motorsporları

Transanatolia’da İlk Gün Tamamlandı

16 Ağustos Pazar sabahı start alarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden Avrupa’dan Asya Kıtasına bağlanan yarışçılar, 187 km’lik transfer etabından sonra Kartepe’nin eşsiz doğasında günün ilk özel etabına başladılar. Toplam 386 km’den oluşan birinci günün 240 km’si üç özel etap olarak geçildi. 

Motosiklet kategorisinde ilk günde Fransız Xavier de Soultrait 2.29:50 süre ile yarışı ilk sırada tamamladı. Fransız Adrien Van Beveren 2.34:00 ile ikinciliği alırken, İtalyan Allessandro Botturi 2:34:55 süre ile üçüncüsü sıraya yerleşti. Jacopo Cerutti dördüncü olurken, geçen yılın birincisi İtalyan Maurizio Gerini günü beşinci sırada tamamladı. Yarışçıların arasındaki saniyelik farklarla oluşan sıralama önümüzdeki günlerin sıkı bir rekabete sahne olacağını gösteriyor.

Quad kategorisinde İsrafil Akyüz 03.31:12’lik süreyle günü birinci sırada tamamlarken, ikinci sırada Hasan Yatkın, üçüncü sırada Yusuf Sayar, Erkan Uzlaş ise yarışı dördüncü sırada tamamladı.

SSV kategorisinde ise ilk üç sıra şu şekilde belirlendi. 03.55:54 süre ile Çağdaş Çağlar & Ertuğrul Danişment ekibi birinci sırada günü tamamlarken, 04.58:17 süre ile Necati Şahin & Armağan Şahin ikinci sırada bitirdi, üçüncü sırayı teknik sorunlar yaşayan Zafer Durmaz & Onur Altan Tan ekibi aldı.

Otomobil kategorisinde geçen yılın birincisi Becce Motorsports takımından Mert Becce & Sertaç Tatar ekibi birinci etaba hızlı bir başlangıç yapmasına rağmen, yaşadığı fren problemleri nedeniyle birinci etaptaki avantajını koruyamadı. İlk günde çok iyi bir performans sergileyen ve hatasız navigasyon ile yarışan IXCO Racing’ten Ahmet Bağce ve Mert Tepe 03.16:20 süreyle günü birinci sırada tamamladı. 

İkinci sırayı Serhat Saygılı & Suat Çelik 03.21:10 süre ile alırken, Mert Becce & Sertaç Tatar günü üçüncü olarak tamamladı. Dördüncü sırayı ise IXCO Racing’ten Hüseyin Kurt & Özaydın Dölek ikilisi alırken, Tolga Yılmaz & Ebru Demirbay Erişti ekibi yarışı beşinci sırada tamamladı.

Yarışçılar adına oldukça zorlu ve stresli geçen ilk gün Bolu Abant’ta kurulan kampta son buldu.

TransAnatolia 2020’nin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ise şöyle; TOSFED, ASOK, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto, Mitsubishi Motors, TRT, General Tire, İzeltaş, Anlas, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor İstanbul, Beşiktaş Belediyesi, Yiğit Akü, Fikirmedya, Jules Verne, Silverzone, Red Bull, Reeder.

İlgili Haberler

Offroad Sezon Finali Kapıçam’daydı

patron

Suzuki Motosiklet, 24 Saat Dayanıklılık Yarışını Üst Üste İkinci Kez Kazandı

patron

TOYOTA GAZOO Racing WRC Sezonuna Güçlü Bir Başlangıç Yaptı

patron