Medya

Türkiye’de Yılın Otomobili: Fiat Egea Cross

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışması’nda; birinci seçilen Egea Cross, 76 otomotiv gazetecisinden toplamda 3 bin 290 puan aldı. 

Fiat Egea CrossTürkiye’de Yılın Otomobili unvanını elde etti. Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 6’ıncısı gerçekleştirilen Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışması’nda  OGDüyesi 76 gazetecinin oylaması ile ilk turda 27 aday otomobil arasından 7 finalist belirlendi. 7 finalist arasından yapılan ikinci tur oylama sonucu 3 bin 290 puan elde eden Egea Cross “Türkiye’de Yılın Otomobili” unvanına layık görüldü.

Türkiye’nin uzman otomotiv gazetecileri tarafından ödüle layık görülen Egea Cross’un birinciliğinin açıklandığı törende ödülü, Fiat Marka Direktörü Altan AytaçOGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık’tan aldı.

Egea Cross’un, Türkiye’de Yılın Otomobili Yarışması’nın galibi olmasını değerlendiren Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “Markamızın otomobil pazarındaki varlığına güç katan Egea, ilk lansmanından bu yana 5 yıldır ülkemizin en çok tercih edilen otomobili olurken, geçtiğimiz yıl sonunda model ailesi yenilendi ve aileye dördüncü gövde olan Crossover sınıfındaki temsilcimiz “Egea Cross” eklendi. Egea Cross’a duyduğumuz güven ve heyecanı tüm dünyadan önce Türk basın mensuplarıyla paylaşmıştık. Bugün ise Egea Cross’un Türkiye’de Yılın Otomobili seçilmesinin gururunu yine beraber yaşıyoruz” dedi.

AytaçOtomotiv Gazetecileri Derneği’nin kıymetli üyeleri, Egea Cross’u “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçerek bizleri gururlandırdılar. Bu anlamlı ödülüFiat markası, ekip arkadaşlarım ve Egea Cross’un üretiminde ve pazara sunulmasında emeği geçen tüm Tofaş çalışansları, bayilerimiz ve tedarikçilerimiz adına, büyük bir mutlulukla kabul ediyorum” diye konuştu.

Aytaç; ayrıca Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) 6 yıldır düzenlediği organizasyon için Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Dernek Yönetim Kurulu ve üyelerine teşekkür etti.

İlgili Haberler

Türkiye’de Yılın Otomobili Seçimi İçin 36 Aday Belirlendi

patron

Carmedya Dijital Otomobil Dergiciliği’nde 150. Sayısı’na Ulaştı

patron

Türkiye’de Yılın Otomobili Seçimi İçin 7 Finalist Belli Oldu

patron