Motorsporları

Tutkusunun Peşinde Koşan Seda, Genç Kızlara Örnek Olmak İstiyor

İnsanların hangi yaşta ya da cinsiyette olursa olsun tutkularının peşinden gitmeleri gerektiğini, bu şekilde dünyada fark yaratabileceklerini düşünen genç sporcu, bu yolda  bir ilham kaynağı olmak istiyor. 

‘Türkiye’de genç kadınların çoğunluğu hayallerinin önünde engeller olduğunu düşünüyor. Ve bu yüzden boşa kürek çekmek istemiyor. Fakat bu engelleri yıkmak bizim elimizde. Motorsporlarına başlama fırsatı bulduğumda yaşım 27’ydi. Herkes, erkek egemen olan bu spora bu yaşta neden başlamamam gerektiğini anlattı. Ben de onlara kupalarımla cevap verdim.’ diyen Seda Kaçan aynı cesareti herkesin gösterebileceğine inanıyor.

Motor sporları tutkusunu 2019 yılından bu yana aldığı eğitimler ile geliştiren ve 2021 sezonunda takip ettiği Türkiye Karting Şampiyonası Senior Kategori’de aldığı 10 startta, kadınlarda elde ettiği, 2 tanesi birincilik olmak üzere 7 podyum derecesi ile dikkat çeken Seda Kaçan, şampiyonayı ilk senesinde Türkiye üçüncüsü olarak tamamlamayı başardı. 

2022 sezonu için hedefi Italya’nın rekabetçi serisi Coppa Italia Turismo’da start alarak ülkemizi yurt dışında temsil eden İLK KADIN PİLOT olmak.

1993 doğumlu ve aslen Endüstri Mühendisi olan  Seda, Pepsico’da yönetici olarak çalışıyor. 

İlgili Haberler

Buğra Banaz İlk Birinciliğini Kendi Evinde Kazandı

patron

Castrol Ford Team Türkiye, Avrupa Ralli Kupası Yolunda Önemli Virajda

patron

Suzuki Motosiklet, 24 Saat Dayanıklılık Yarışını Üst Üste İkinci Kez Kazandı

patron