Güncel

Yılın Yeni Otomobili: Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale, Quattroroute Dergisi tarafından 2023 yılı için düzenlenen yarışmada “Yılın Yeni Otomobili” seçildi. Alfa Romeo markasının dönüşümünü işaret eden kompakt SUV, dergi editörlerinin belirlediği 20 yeni modelden oluşan rakiplerini geride bıraktı ve okuyucu oylarının yüzde 18’ini alarak ödüle layık görüldü.

İtalyan Quattroruote dergisi tarafından 2000 yılından bu yana düzenlenen Yılın Yeni Otomobili Yarışması’nın bu yılki kazananı Alfa Romeo Tonale oldu. Alfa Romeo DNA’sını tüm dünyaya tanıtmak için tasarlanan, markanın kompakt SUV sınıfındaki oyuncusu Tonale, dergi editörleri tarafından seçilen 20 model arasında, derginin web sitesi üzerinden yapılan oylamayla, okuyucu oylarının yüzde 18’ini alarak zafere ulaştı. 

Alfa Romeo aynı ödüle; 147 (2001), MiTo (2009), Giulietta (2011), Giulia (2017) ve Stelvio (2018) modelleriyle layık görülmüştü.

Marka DNA’sını Elektrifikasyonla Birleştiren, Tüm Zamanların En Teknolojik Alfa Romeo’su

Tonale, 1910’da kurulan Alfa Romeo markasının sportif DNA’sına sadık kalarak, elektrifikasyon dünyasına giriş yapıyor. Özgün İtalyan tasarımını, gelişmiş multimedya bilgi-eğlence sistemi, en ileri teknoloji ve üst düzey bağlantılı hizmetlerle tamamlanıyor. Kısa bir süre önce ürün gamının en sportif ve çevreci versiyonu olarak tanıtılan ve satışına başlanan Tonale Plug-In Hybrid Q4 (Şarj Edilebilir ve Dört Tekerlekten Çekişli Hibrit) günlük kullanımda, tamamen elektrikli moddayken 80 km’nin üzerinde menzil sunuyor. Şehir dışında ise 600 km’nin üzerinde toplam menzile sahip olan Tonale Plug-In Hybrid Q4’ün şarj edilebilir hibrit sistemi ile toplam 280 HP güç üretiyor. Q4 dört tekerlekten çekiş sistemiyle en iyi yol tutuşunu ve sürüş güvenliğini sunan Tonale’nin 280 HP Plug-In Hybrid Q4 sistemi, performans ve menzil açısından da sınıfının en iyisi olarak öne çıkıyor.

İlgili Haberler

Suzuki Pandemi Sürecinde Garantisi Dolan Araçların Garantisini Uzatıyor

patron

Trafik Hayattır! trafikte ‘Sakin Kal, Kendin Kal’ diyor

patron

Opel’in 2020 Yılı Özeti

patron