Akaryakıt Güncel

Burcu Burkut Erenkul OPET Reklamında

OPET’in Cem Yılmaz işbirliği ile hayata geçirdiği “Opet’se Fark Eder” reklam kampanyasının yeni filmleri izleyici ile buluştu. OPET’i kendine rakip gören Farketmez Petrol’ün sahibi Faruk Etmez’in maceralarının yer aldığı serinin yeni filminde OPET’in üstün performans ve tasarruf sunan yakıtı Ultra Force’un farkı ekranlara yansıtılıyor. Filmde Cem Yılmaz’a Türkiye’nin en genç kadın Ralli şampiyonu Burcu Burkut Erenkul eşlik ediyor.  

OPET’in, uzun yıllardır sektöre getirdiği yenilikleri vurguladığı “Opet’se Fark Eder” reklam kampanyasının yeni bölümleri izleyiciyle buluştu. OPET’in marka yüzü olan Cem Yılmaz, yine OPET olmaya öykünen ve bir taraftan da OPET’i kendine rakip gören Farketmez Petrol’ün sahibi Faruk Etmez rolünde izleyicinin karşısına çıkıyor. OPET’teki tüm gelişmeleri ilgiyle takip eden Faruk Etmez, Farketmez Petrol’ün hizmet anlayışı ve tüm eksikliklerine rağmen sektörde değişim ve yeniliğin öncüsü olan OPET’e meydan okumayı da ihmal etmiyor. 

FARUK ETMEZ BU KEZ YOLLARDA 

Serinin yeni filmlerinde Faruk Etmez bu kez, OPET’in performans sahnesi olan yollara düşüyor. Faruk Etmez bu kez Ultra Force’u mercek altına alıyor. Ultra Force’un performansını incelemek üzere saha araştırması yapmaya karar veren Faruk, Türkiye Ralli Şampiyonu Burcu Burkut Erenkul’un arabasına biniyor. Erenkul, Ultra Force’un performansını uygulamalı olarak Faruk’a gösteriyor. Reklam filmlerinin Haziran ayında gerçekleşen ve 4 gün süren çekim sürecinde sosyal izolasyon kuralları ve korunma tedbirleri titizlikle uygulandı. Yol sahnelerinin çekimi ise trafiğe kapalı alanda gerçekleştirildi, araç içi planları ise kurulan özel 4 Dof Motion platformunda çekildi. Medina Turgul DDB imzasını taşıyan filmlerin yönetmenliğini ise usta yönetmen Ozan Açıktan üstlendi. 

Cem Yılmaz, OPET ile devam eden iş birliğine ilişkin “Komedi, reklam dünyasında etkili ama bir o kadar dertli bir enstrüman… Bir ürünü, hizmeti tanıtırken eğer özgüvenli bir marka ile çalışıyorsanız bu çok önemli bir konfor ve bir mutluluk. OPET ile ilk çalıştığım yıllarda yaptığımız o güzel filmler hep bu özgüvenin eseri oldu. Muhatabını ciddiye alan bulunduğu sektöre değer katan, standart belirleyen profesyonellerle çalışmak beni hep daha iyisini yapmaya teşvik ediyor” dedi. 

OPET Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Zengin, OPET’in akaryakıt istasyonlarında araçların her türlü ihtiyacını karşılamanın yanı sıra müşterilerine sundukları alternatif hizmetler ve sosyal sorumluluk projeleriyle müşteri memnuniyetinin zirvesindeki yerini koruduğunu söyledi. Zengin, “İnsan odaklı bir marka olan OPET, kurulduğu günden bu yana ülkemiz akaryakıt sektörünü dönüştürüyor. Bu misyonumuzu reklam kampanyamızın ilk filmlerinde vurgulamıştık. Devam filmlerimizde ise ürün ve hizmetlerimize odaklanıyoruz. İki yeni filmimiz olacak. İlk filmimizde üstün performans ve tasarruf sunan yakıtımız Ultra Force’un farkını anlattık. Bu farkı en iyi anlatacak isimlerden biri de Türkiye’nin en genç kadın Ralli şampiyonu Burcu Burkut Erenkul olur diye düşündük. Enerjisi yüksek bir reklam filmine imza attık. Üstün hizmet anlayışımız kapsamında sunduğumuz ürün, hizmet ve projelerimizi Faruk Etmez eşliğinde izleyici ile buluşturmaya devam edeceğiz” diye konuştu.  

OPET ULTRA FORCE VE ECO FORCE HAKKINDA

OPET Ultra Force ve Eco Force’un katkısız yakıtlara göre motoru ve aksamlarını temizleme ve performans arttırma gücü, alanında öncü bilimsel kuruluşlar tarafından CEC (“The Coordinating European Council”), UN ECE (“United Nations European Comission for Europe”) ve ASTM (“American Society for Testing and Materials”) standartlarına uygun metotlarla test edilmiştir. Motorin ürünü ile yapılan testlerde, Ultra Force Motorin katkısının araç performansını geri kazandırdığı görülürken Eco Force Motorin katkısının testlerinde ise araç performansında iyileşme tespit edilmiştir. Benzin ürünü ile yapılan testlerde, Ultra Force 95 Oktan Kurşunsuz Benzin katkısının motoru ve aksamlarını temizlediği ve kirlenmesini büyük ölçüde engellediği, aynı zamanda aksamlardaki sürtünmeyi de en az 35,6 en çok 40,5’a kadar iyileştirdiği görülmüştür. Temizleme, sürtünme iyileştirme ve performans artış oranları; her aracın türüne, yaşına, durumu ile hava/yol şartları ve sürüş şekline bağlı olarak değişiklik gösterebilir. OPET Ultra Force ve Eco Force Motorinin formülündeki soğuk filtre tıkanma noktası (SFTN) düşürücü madde yakıtın mumlaşmasını geciktirerek soğuk havalarda yakıtın araç filtrelerini tıkamasına karşı koruma sağlar ve donmasını geciktirir. Böylece aracın soğuk havalarda çalıştırılabilmesine yardımcı olur. OPET Ultra Force ve Eco Force Motorinin SFTN’sinin, katkısız yakıtlara göre daha düşük sıcaklıklara kadar ulaştığı Akredite Laboratuvar tarafından test edilmiştir. 

İlgili Haberler

Opel’in 2020 Yılı Özeti

patron

Land Rover ve Elliot Brown Dünyanın En Dayanıklı Saati İçin Güçlerini Birleştirdi

patron

Off Road Karavanlar Özgürlüğün Yeni Tanımı

patron