Araç Kiralama

MOOV by Garenta Kullanıcılarının Yanında

Kullanıcılarına araç kiralamada özgürlük getiren ve kullanılan süre kadar araç kiralanabilen MOOV by Garenta, COVID-19 salgını döneminde de toplu taşıma ve araç sahipliğine alternatif olarak dikkat çekiyor.

MOOV by Garenta’nın sokağa çıkma yasağının uygulandığı dönemdeki kullanım detaylarını paylaşan Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdür Emre Ayyıldız, “Sokağa çıkma yasağının ilan edildiği andan itibaren tüm araçlarımızla hizmetimizi sürdürdük. İstisna kapsamında olanlar, hem sosyal izlolasyonu sağlamak hem de araç ihtiyacını gidermek için MOOV by Garenta’yı tercih ettiler. Hafta sonu MOOV by Garenta’daki araçlarımız 1.500 defa kullanıldı” dedi. 

Emre Ayyıldız ayrıca, 13 Nisan Pazartesi günü MOOV by Garenta’nın öğlene kadar olan kullanımlarında bir önceki haftaya göre yüzde 50 artış yaşandığını ve sadece yarım günde 1.200 defadan fazla kiralama yapıldığını kaydetti. 

İstanbul ve İzmir’de hizmet veren MOOV by Garenta’daki kampanyaların 30 Nisan’a kadar devam edeceğini belirten Ayyıldız, “MOOV by Garenta hizmetinde tüm süreç dijital olarak, akıllı telefonlar üzerinden çalışıyor ve dolayısıyla maksimum izolasyon sağlanıyor. Salgınla mücadele edilen bu dönemde MOOV by Garenta uygulamasından daha fazla kişinin yararlanması ve fayda sağlamak için kampanyalarımızı 30 Nisan’a kadar uzattık. 8 saatten sonra olan günlük kiralama opsiyonunu 5 saate düşürdük ve böylece uzun süreli kullanımlarda günlük kiralama opsiyonunu kolaylaştırdık.Renault Clio manuel araçlarımızda da ayrıca indirim uyguluyoruz ve ilk defa MOOV by Garenta’yı kullananlardan ilk 15 dakikalık kiralamaları için ücret almıyoruz” şeklinde konuştu.

İlgili Haberler

Otomobiller Ambulans Çağıracak

patron

TEB Arval ile Hibrit ve Elektrikli Araçlara Geçiş Çok daha Kolay

patron

Operasyonel Araç Kiralama Sektöründen İlk Çeyrekte 1,3 Milyar TL’lik Yatırım

patron