Test Sürüşü

VW Caravelle Bulli 4Motion DSG

Volkswagen Ticari Araç, bir süre önce Caravelle modelinin dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip 4Motion versiyonunu satışa sunmuştu. Bu özelliğiyle sınıfında tek olan Caravelle Highline Bulli 2.0 lt TDI 204 PS 4Motion zorlu arazi koşullarındaki üstün performansının yanı sıra, üst düzey donanımıyla kalabalık aileler ve yolcu taşımacılığı için premium konfor sunuyor.

Caravelle’in 4Motion sistemi, zorlu arazi koşullarında bile maksimum çekiş ve güvenli sürüş sağlıyor. Arka aksa entegre edilen 4Motion sistemi ön ve arka aks arasında gücü en doğru şekilde aktararak aracın daha güvenli ve performanslı olmasına imkan tanıyor. Ayrıca 8+1 koltuk düzeni ile otomobil ruhsatlı. Yani ticari araçların hız limitlerine tabi değilsiniz. 

2.0 litrelik TDI motora sahip Caravelle Highline, 204PS güç üretirken, 450 Nm tork sağlıyor. Standart olarak 7 ileri DSG şanzımana sahip olan Caravelle Highline 4Motion, 8,5lt birleşik yakıt tüketimiyle ekonomik bir sürüş imkanı sunuyor. 7 ileri DSG otomatik vites teknolojisi Vites aralıklarını milisaniyeler içinde değişecek şekilde küçülterek daha yumuşak vites geçişleriyle sürüş konforunu artırıyor. DSG teknolojisi; manuel vitesin düşük yakıt tüketim özelliğini, ataklık ve sportiflik avantajlarını, otomatik vitesin rahatlığıyla bir araya getiriyor.DSG otomatik şanzımanda bulunan tiptronik özelliği, sportif kullanımı tercih edenler için vitesi manuel değiştirme olanağı sağlıyor.

Caravelle Highline 2.0 lt TDI üst düzey konfor, güvenlik ve performans özellikleri sunuyor. Caravelle Highline versiyonunda aracın dış donanımında 17 inc Devonport alüminyum alaşımlı jantlar, ön ve arkada da LED farlar buluyor. İç donamında ise kaliteli malzeme ve üst seviye işçilikle ayrıcalıklı bir atmosfer yaratıyor. 

SD kart, AUX-IN, USB ve Bluetooth desteğine sahip Discover Pro 9.2′ Navigasyon Sistemli dokunmatik renkli ekrana sahip Media radyo sistemi; araç bilgilerine kolayca ulaşmayı sağlıyor. Kablosuz App Connect özelliği ile dikkat çeken Caravelle, ayrıca Park Assist V3 versiyonu ile kolayca park imkanı sunuyor. 

Volkswagen Caravelle Highline’da Ghost Ekran yani Dijital gösterge paneli bulunuyor. Bu ekranda sürücü bilgilendirme sistemiyle navigasyon ekranınızı dijital gösterge panelinde görüntüleyebiliyorsunuz. Dilerseniz gösterge panelini kendi zevkinize göre farklı ara yüzlerle düzenleyebiliyorsunuz.

Rüzgar Savrulma Önleme Asistanı sürüş sırasında rüzgar sebebiyle oluşabilecek savrulmaları önlemeye yardımcı olan bir sistem. Bu sistem özellikle viyadük geçişlerinde aracın dengesini koruyarak sürücünün konforunu ve araç içindeki kişilerin güvenliğini sağlamaya destek oluyor.

Caravelle Bulli, Adaptif Cruise özelliği sayesinde önceden belirlediğiniz hıza kadar çıkıp, orada sabitleme özelliğine ilaveten öndeki araca göre kendi hızını ayarlayıp, trafiğe göre otomatik dur-kalk yapabilme kabiliyetine de sahip. 

Otomatik ve uzaktan kumanda ile açılabilen yan sürgülü kapıya ilaveten Elektrikli Bagaj Kapağı sayesinde elinizde eşya olsa bile Caravelle Highline’ın elektronik bagaj kapağını tek bir dügmeye basarak kolayca açıp kapatabilirsiniz. Üstelik bagaj kapağının hafızalı yükseklik ayarı özelliği sayesinde kapalı garaj gibi alçak yerlerde tavana çarpma olasılığını da ortadan kaldırıyorsunuz.

Caravell’de Dört tekerlekten bağımsız süspansiyon bulunuyor. Süspansiyonun bağımsız olması, tekerleklerden birinin çukura girmesiyle diğerlerinin etkilenmesini engelliyor. Bu sayede, hem daha az sarsıntılı, konfor içinde yolculuk yapıyorsunuz ve yükünüzü taşıyorsunuz, hem de sürüş güvenliğiniz olumlu yönde etkileniyor.

İkincil çarpışma önleme asistanı çarpışma halinde devreye giriyor. Sistem, kısa bir gecikmenin ardından hızı 10 km/s seviyesine düşene kadar kademeli olarak fren yapıyor. Bu sırada, sürücünün dilediği anda kontrolü eline almasına da olanak tanıyor.

Geri görüş kamerası sayesinde, aracın arkasındaki alan Composition Media sisteminin ekranından görülebiliyor. Deri kaplı servotronik direksiyon simidi, klimatronik kliması ve Start/Stop özelliği ile Caravelle modellerinde teknolojinin sunduğu konfor üst seviyede hissediliyor.

İlgili Haberler

Land Rover Defender

patron

Cupra Leon e-Hybrid

patron

Jeep Avenger

patron