Özel Haber

Ralli Esintili Ranger MS-RT

Ford’un Dünya Ralli Şampiyonası ortağı M-Sport ile işbirliği içinde MS-RT Ford Ranger 4×4’ü tanıttı. MS-RT, birkaç yıldır Ford Transits’i ralli esintili bodykit ile donatıyordu. Ürün gamını çeşitlendirmek isteyen M-Sport, başka bir ticari model olan Ranger’a el attı. Ortaya farklı bir Ranger çıktı. 

Ford Avrupa’da bu yeni Ranger MS-RT’yi pikap serisinin zirvesinde Raptor ile birlikte satacak. En büyük özellik ise dört kapılı versiyonun yanı sıra Süper Kabin olarak adlandırılan iki kapılı kısa kabinle de satılacak olması. Ama 2 kapılı kısa versiyon sadece sağdan direksiyonlu olarak üretilecek. 

Esasen MS-RT, yeni bir karbon fiber efektli ızgaraya, 20 inç OZ Racing alaşım jantlara, genişletilmiş tekerlek izlerine ve yeni yan eteklere sahip bir Ranger olarak tasarlanmış. Ford, yeni görünümün “sokak çekiciliğini artırdığını” söylüyor. Dondurulmuş Beyaz, Deniz Grisi veya Akik Siyahı renklerinde de sunulurken, ayrıca karbon efektli aynalar, aerodinamik yük çubuğu ve bol miktarda MS-RT rozeti de barındırıyor.

Ranger MS-RT kabini, kontrast turuncu dikişli birinci sınıf deri döşemeye sahiptir. Ortam aydınlatması ve ısıtmalı ön koltuklar rahat bir ortam yaratırken, MS-RT yer paspasları ve koruma plakaları için detaylandırma, ısmarlama bir his veriyor. Ford’un 8 inç dokunmatik ekranlı SYNC 3 bağlantı ve navigasyon sistemi eğlence özelliklerine erişimi kolaylaştırken ve arka görüş kamerası park ederken veya bir römorka bağlanırken yardımcı olur.

Ford’un en üst düzey Bi-turbo 213 PS 2.0 litrelik EcoBlue dizel motoru, olağanüstü performans ve çekiş gücü sağlarken aynı zamanda otomobile benzer incelik ve optimize edilmiş yakıt verimliliği sunar. Ford Mustang spor otomobille paylaşılan gelişmiş 10 vitesli otomatik şanzımanla donatılmış olan güç aktarım sistemi, 1.098 kg’e kadar yükleri ve 3.500 kg çekme ağırlığını taşımak için 213 PS ve 500 Nm tork sağlıyor. Ranger’ın seçilebilir dört tekerlekten çekiş sistemi, arazide optimum çekiş sağlarken, Maxhaust uygulama ise kontrollü ses kutusuyla, sportif ses isteyen müşteriler için bayi tarafından takılabilecek bir seçenek olarak mevcut.

Haber: Sinan Akad

İlgili Haberler

Defender’ın Gayriresmi Varisi Ineos Granedier

patron

2021 Honda Ridgeline Yola Çıkmaya Hazır

patron

Hyundai Santa Cruz

patron