Özel Haber

Şirin elektrikli Pick – Up; The Alpha Wolf

Pek çok otomobil üreticisi repertuarlarının bir parçası olarak elektrikli kamyonları öneriyor, ancak henüz kimsenin üretime girdiğini görmedik. Alternatif firmalarda üretecekleri modelleri tanıtmaya başladılar. Bunlardan en dikkat çekici olanı da Alpha’nın üreteceği Wolf modeli. Tabii hala bir kavram ve Alpha’nın aslında ön siparişleri aldığı biliyoruz. Ama şimdiye kadar gördüğümüz güzel görünümlü, işlevsel bir elektrikli kamyonun en iyi örneği olduğunu düşünüyorum. 

Takdir ettiğim ilk şey, Wolf’un gerçekten bir Pick – Up’a benzemesi. Hep derim kişiliği olan tasarımları seviyorum ve tercih edilme aşamasında avantajlı duruma geleceklerini düşünüyorum  Ancak otomobil üreticileri biraz tuhaflaşıyor ve EV’lerini gelecekten gelmiş gibi gösteriyor. Örneğin Tesla Cybertruck’u ele alalım. Bu şey, Elon Musk’ın Mars kolonisine, biz, dünyaya bağlı ölümlüler için olduğundan daha uygun görünüyor. 

Ama Kurt size bu duyguyu sadece ona bakarak veriyor. Yetenekli görünüyor çünkü geniş bir duruşa ve klasik bir rollbar’a sahip bir Pick – Up’a benziyor. Çok büyük olduğundan değil; 15 fitten biraz daha uzun olan Wolf, Toyota Tacoma ve Nissan Frontier’den daha küçük. Her şeyden çok “kompakt” bir model. Ama güzel görünüyor. Ve bu, diğer bazı elektrikli Pick – Up konseptlerine sahip olmadığım bir güven duygusunu ifade ediyor. Ölçülerine bakacak olursak; uzunluk – 4765mm  | genişlik – 1930 mm  | yükseklik – 1685mm

Tasarıma genel olarak bakarsak kısa kabin tercih edilmiş. Gizli kapı kolları ve geniş lastiklerle gövdeden taşan plastik kaplı dodikler ilk dikkat geçen unsurlar. Ön tampona ilave domuz demiri ve sis farları sert bir ifade verirken, LED kare farlar bu ifadeyi biraz yumuşatıyor. Sürücü tarafında ki çamurlukta yer alan kapaktan şarj olan Wolf %100 elektrikli. Kaput altında da bagaj alanı sunan Wolf, bu konuda oldukça öncü olmuş. Arka bagajın önünde yer alan roll bar ve üstüne takılı sis farları Wolf’un sportif karakterini pekiştiriyor. Bagaj içerisinde yer alan kürek ve kazma da macera severlere güzel bir ayrıntı. Bagaj ölçüleri: 1652mm uzunluğunda x 1490mm genişliğinde ve 397mm derinliğinde. 

Kabin içine baktığımızda modern bir alan sizi karşılıyor, çünkü kabin minimalist bir sanat sergisi gibi. Daha teknolojiyi sevenler için neredeyse hiç düğme yok ve dijital bir gösterge paneli ile ortada bilgi-eğlence ekranı var.oldukça sade. Ancak kalite hissi çok üst düzey, sebebi de doğru seçilmiş deri ve renk kombinasyonu. Kapı içlerinde de devam eden kaplamalarla Wolf oldukça zarif ve şık duruyor. Premium ses sistemiyle bluetooth teknoloji de özellikler içinde. 

Motor seçeneklerine bakacak olursak; tek veya çift elektrikli motorla alınabiliyor. Tek motorda önden çekiş sunan Wolf, çift motorla 4 çeker sistemiyle alınıyor. 75 to 85 kWh lithium-ion akülerle menzil 270 – 275+ km verilmiş. 0’da 100 km/h’ye 6,2 saniye de çıkan Wolf’un son sürati verilmemiş. 1360 kg’lik çekme kapasitesine sahip olan Wolf, hızlı şarj ile akü ısıtma ve soğutma sistemiyle donatılmış. 

Ön sipariş aşamasında olan Wolf’un başlangıç fiyatı 36.000.$’dan başlıyor 46.000.$’a kadar
yükseliyor. Darısı ülkemizde de böyle özel modellerin alınabilmesi ümidiyle.

Yazı: Sinan Akad

İlgili Haberler

Defender Chelsea Truck Company Style

patron

Rivian R1T

patron

2021 Honda Ridgeline Yola Çıkmaya Hazır

patron