ATV-UTV

2022 Can-Am Maverick X3 Turbo RR

Can-Am, 2022 model yılı için Maverick X3 Turbo RR modellerinin 200 hp barajını yakalayan ilk UTV olduğunu duyurdu. Aslında Can-AM için beklenmedik bir başarı değil, 2021 Turbo RR modelleri zaten sınıfının en güçlüsü olarak 195 hp üretiyordu. Ama 200 hp işaretine ilk ulaşan olmak kesinlikle bir yığın övünme hakkı getiriyor. Ayrıca Can-Am’ın bu dönüm noktasına ulaşması etkileyici miktarda mühendislik çalışması sonunda oldu. Şirketin 900cc üç silindirli Rotax ACE motoru, en zorlu ortamlarda çalışırken bu 200 hp’nin güvenilir olmasını sağlamak için güçlendirilmiş pistonlar, yeni bir turboşarj, ultra verimli ve dayanıklı bir ara soğutucu ve yüksek performanslı hava filtresi gibi değişiklere gitti. 

Can-Am ayrıca 2021 Maverick X3 ile ilgili en büyük şikayetlerinden birine de değindi. Aslında çok fazla şikayetten dolayı değil. 2021 modelinin testlerinde aktarma bağlantısının zaman zaman biraz sarsıntılı, iyi ve hassas ayarlanmamış olduğu söylenmişti. 2022 model yılı için Can-Am, Maverick X3 Turbo RR modelleri için aktarma sistemini yeniden tasarladı. Can-Am yeni pDrive aktarma sistemli ve “Quick Response System X” (Hızlı Tepki Sistemi X) (QRS-X) CVT’yi kullanmaya başladı. Bunun gerçek hayattaki karşılığı, en azından Can-Am’a göre, her zaman daha hızlı hızlanma ve “anında” güç. Aynı zamanda ayarlanabilir 4×4 çekiş sistemi içinde en iyi verimi sunuyor.

Lastikler de bu değişimden payını aldı. Önceki modellerde ufak tefek eleştiriler aldığından, Can-Am, 2022 için yeni 30 ve 32 inç Maxxis Carnivore lastik seçenekleri sunmaya başladı. Böylece, modelin yerden yüksekliği de arttı. İşlev açısından Can-Am, Maverick X3’ün şasesini önemli alanlarda da güçlendirdi ve devrim niteliğindeki Fox Smart-Shox uyarlanabilir süspansiyonu 2021 model yılından itibaren devam ediyor.

Maverick Sözlüğü

İlk bakışta, 2022 Can-Am Maverick ailesi, hepsinin adının arkasında çılgın bir harf koleksiyonu olan çok sayıda farklı modelle göz korkutucu görünebilir. Örneğin, en üst seviye Maverick, Smart-Shox’lu 2022 Can-Am Maverick X3 Max X RS Turbo RR’dır. Öyleyse, modelleri karşılaştırırken daha bilinçli bir karar verebilmeniz için hepsini detaylandıralım:

Maverick X3 – Can-Am’ın yüksek performanslı UTV’si

Maks – Dört koltuk

X – Özel paket grafikleri, koltuklar, süspansiyon vb.

RC – Kayalar

RS – Kum tepeleri

DS – Çöl

MR – Çamur

Turbo – 120 hp

Turbo RR – 200 hp

Maverick X3 Turbo RR modelini diğer modellerden ayıran başlıca özellikler;

 • 200 hp Turbo RR motor
 • Smart-LokTM* ön diferansiyel
 • Şnorkel motor hava girişi ve CVT
 • 14 inç alüminyum kilitli jantlar
 • 30 inç ITP Cryptid lastikleri
 • Ön tampon, yarım kapılar
 • Ön çekme kancası
 • HMWPE tam kaydırma plakası
 • 4.500 lb (2.041 kg) sentetik halatlı vinç, X-paket grafikleri/koltukları
 • 7.6 inç tuş takımı ile dijital ekran
 • Can-Am imza LED’i
 • 850 W manyeto

İlgili Haberler

Can-Am Outlander Max 570 T3B ABS

admin

4 Kişilik Can-Am Maverick Max Sport DPS 1000T Türkiye’de

patron

Can-Am Maverick Sport DPS 1000R

admin