Özel Haber

Defender Chelsea Truck Company Style

Yeni nesil Land Rover Defender uzun süredir ortalıkta yoktu ama modifiye firmaları arasında oldukça popüler olduğunu kanıtladı. Manhart, Carlex, Heritage Customs, Lumma Design ve diğer şirketler İngiliz SUV için yaptıklarını açıkladılar, bu nedenle Chelsea Truck Company, Defender’a daha kapsamlı bir makyaj vererek oyunu hızlandırmak zorunda kaldı. Sonuç, Kahn tarafından tasarlanan, hem 90 hem de 110 varyantları için mevcut olan ve ısmarlama iç mekanlarla birleştirilen karbon geniş gövdeli bir dönüşüm geçirdi.

Body kitin en önemli özelliği ön ve arka çamurluk eklentileri ve Defender’in devasa tekerleklerini kaplarken daha agresif görünmesini sağlıyor. Tampon, ızgara ve yan havalandırmalardaki benzer eklentiler, aracın her yerinde aynı temayı sürdürüyor. Kaputtaki Kahn yazısı ve Chelsea Truck Co. stepne kapağı, ızgarada hala mevcut olan geleneksel Land Rover ambleminin yerini alıyor.

Bir Defender, yeni bir tekerlek seti olmadan tamamlanmış sayılmaz. 90 için Chelsea Truck 22 inç Type 57 RS dövme alaşım jantları seçerken, 110 modeli beş kollu 22 inç Mondial Retro hafif alaşım jantlara sahip ve her iki seçenekte de geniş M/T lastiklerle donatıldı. Son olarak, arka uçtan dışarı çıkan dörtlü egzoz boruları, yapının sportif doğasını yansıtıyor.

Land Rover 90 modeli, Volcanic Rock Satin Paint dış boyasına sahipken, kabin içi Red Designo deri ile birleştirilmiş. 110 modeliyse; içerde Santorini Black tavan ile harmanlanmış Volcanic Orange deri tercih edilmiş. Araç rengi olarak Siyah Saten kullanılmış. Ekipman olarak baktığımızda çok bir değişiklik yapılmamış; panoramik cam tavan, ısıtmalı koltuklar, 360 derecelik kameralar, standart bilgi-eğlence sistemi ve dijital gösterge paneli korunmuş.

Dönüşüm, en üst seviye V8 de dahil olmak üzere Defender’ın her motor donamın ve motor seçeneği için mevcut olsa da, satışa sunulan araçlar P300 spesifikasyonunu temel alıyor. Bu, sekiz vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilmiş 296 hp (300 PS) üreten turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli benzinle donatıldığı anlamına geliyor.

Fiyatlandırma açısından bakacak olursak, resimdeki Defender 90 size 114.999 £ (155.223 $) mal olurken, Defender 110 109.999 £ (148.487 $) olarak listelenmiş. Kahn’ın web sitesi, değişikliklerin Defender 90’nın liste fiyatına 35.000 £ (47.236 $) ve Defender 110’un liste fiyatına 50.000 £ (67.480 $) eklediğini belirtiyor.

Yazı: Sinan Akad

İlgili Haberler

Şirin elektrikli Pick – Up; The Alpha Wolf

patron

Hyundai Santa Cruz

patron

2021 Honda Ridgeline Yola Çıkmaya Hazır

patron