Karavan

Hymer Venture S EV

Alman karavan üreticisi Hymer, Hymer Venture S’yi bir konsept olarak başlattı ve tasarımının bir Mercedes-Benz Sprinter şasisine dayanacağını bildirmişti. Araç şirketin kısa süre önce, şehir merkezlerinde bulunan lüks bir konut iç mekanından ipuçlarını alan bir tasarımla aşılanmış, yıllarca süren geliştirmeden sonra piyasaya kamp minibüsü olarak sürmesiyle gerçekleşti. 

İki kişilik arazi aracı, sokaklarda kolayca manevra yapmak için dar bir araç gövdesine dört tekerlekten çekiş sistemine ve çivili lastik seçenekleriyle üretime alındı. Hymer Venture S, çatıdaki güneş panellerinin yanı sıra, şirketin Instant Loft olarak adlandırdığı, açılır tavanın ve dahil edilen entegre merdivenin geniş bir uyku alanına açılıyor, uyku alanı aynı zamanda “sonsuz pencere” sistemiyle 180 derecelik panoramik manzara özelliğine sahip.  

HYMER VENTURE S’DE OFİS MÜMKÜN

Hymer Venture S, pandemiden sonra popüler olan evden çalışma sistemine sağladığı kolaylıklarla  ihtiyacı karşılıyor. Hymer Venture yolcu koltuğunun arkasındaki yan duvara entegre bir masaya sahip ve tavan penceresinin altında bireysel bir iş istasyonu olarak konumlandırılmış. Karavanın üstüne üç adet 115 watt’lık güneş panelini sabitleyen ve minibüsün içinde altı adet 230 V priz ve sekiz adet USB bağlantı noktası bulunan elektronik aksamların tümü, Hymer Smart Battery System 2.0 ve 320 Ah lityum pillerden gücünü alıyor.

MUTFAKLI GENİŞ YAŞAM ALANI

Günlük yaşam, Hymer Venture S’nin odak noktası olarak öne çıkıyor. Rahat oturma alanı, kolayca katlanabilen ve koltuğun altına saklanabilen masif bambudan ayarlanabilir masa ile eşleştirilen otel salonu benzeri banklarla sağlanmış. Yaşam alanını genişletmek, kırların kesintisiz manzarasını veya göl kenarında ön sırada bir koltukta izlemek için özel bir yat tarzı güneşlenme güvertesine açılabiliyor. Bu alanın yanında, çok işlevli bir duvara konumlanmış mat siyah bağlantı parçalarına sahip bir mini mutfak ayrıca kampçıların mevcut depolama alanınını kancalar, raflar ve kaplarda özelleştirmesiyle olanak tanıyor. Doğrama tahtası için saklama yeri olan çekmece, mutfak çalışma yüzeyini genişletir ve bir saklama kutusu sistemi, kampçıların yoldayken ihtiyaç duyduğu erzak ve gereçleri tutabilir. En önemli özellikse mutfaktaki tezgahın parmak izlerine ve çizilmelere karşı dayanıklı olması.

Üst kata giden yol, her zamanki gibi sallanan bir merdivenden değil, sürücü tarafına monte edilmiş, eşya bölmeleri ile mobilya konseptinin bir parçası olan bir merdivenden rahatlıkla gerçekleşiyor. Çünkü Hymer Venture S, kat planı söz konusu olduğunda da her şeyi farklı şekilde yapıyor. 

Banyo da sıra dışı tasarlanmış. Tuvalet alanı kompakt ve yolcu tarafındaki mobilyalara entegre edilmiş durumda. Duş almak için tüm tuvalet alanı bir çekmece gibi dışarı doğru çekiliyor ve duş alanı katlanıyor. Bu çok özel kat planı, arkadan ön koltuklara kadar birkaç metre uzunluğunda kesintisiz bir alan ve buna bağlı olarak havadar bir alan hissi yaratmış.

Hymer, Mercedes Sprinter 419 modelinin üstüne inşaa edilmiş. Sprinter’da mevcut olan en yüksek gücü sunan iki litrelik dört silindirli bir motor 190 beygirlik dört tekerlekten çekiş ve dokuz ileri otomatik şanzıman standart olarak sunuluyor. 

Yazı: Sinan Akad

İlgili Haberler

Hyundai Staria Lounge

patron

UNI-HAN Karavan

patron

Ford, Yeni Nesil Nugget Karavanını Tanıttı

patron