Karavan

Hyundai Staria Lounge

Hyundai, kamp, karavanlar veya herhangi bir eğlence araçları deyince akla gelen ilk isim olmayabilir, ancak Koreli marka, uzay çağından çıkmış gibi duran STARIA Lounge Prestige MPV’ye dayanan enfes bir kampçı yarattı. 

Rakipsiz gibi gözükmekle beraber aslında çok ciddi rakiplerinin olduğu bir alana cesur bir giriş yaptığını söyleyebiliriz. Kimler derseniz; VW Transporter California ve Mercedes-Benz V-Class Marco Polo ilk akla gelenler. 

Staria Lounge Camper, Staria serisinin en yüksek donanımıyla üretilmiş ve modern, üst düzey bir araçtan bekleyeceğiniz tüm teknoloji ve lüks özelliklerle birlikte geliyor. Lounge Camper modelini  diğer modellerinden ayıran en temel fark aerodinamik açıdan optimize edilmiş elektrikli açılır tavan uzantısı ve yan tente. Ekstra uzantılara rağmen 2,095 mm’lik toplam yüksekliği sayesinde çoğu dar yere rahatlıkla girebiliyor.

Staria Lounge Camper 11 koltuklu ve 4 koltuklu iki çeşidi bulunuyor. Her iki durumda da arka koltuklar düz bir şekilde katlanarak iki yetişkinin rahatça uyuyabileceği bir yatak alanı oluştururken, açılır tavanda iki kişi için ekstra çift kişilik bir odacık oluşuyor.

11 kişilik versiyonun sol tarafında oldukça havalı bir mutfak ve depolama modülü bulunuyor. Burada 36 lt  buzdolabı, kullanışlı bir lavabo, 70 lt kapasiteli su deposu, 40 lt atık su deposu, ayrıca arka tarafa konumlandırılmış geniş bir kullanım sağlayan çıkarılabilir duş başlığı, zeminden çıkan yer kaplamayan katlanabilir bir masa ile çatal bıçak takımı için saklama bölmeleri bulunuyor. 

Birçok özelliği katlanabilir 12,1 inç dokunmatik ekran aracılığıyla kontrol edilebilirken, tüm pencerelerde bulunan perdeler de yeterli mahremiyeti sağlıyor.

Aracın dış kısmına göz attığınızda, entegre LED’li elektrikli katlanabilir tente, bagaj kapağından dışarı çıkan dış mekan masası, iki katlanabilir sandalye, arka kapı içine bir cibinlik ve elektronik ekipmanınız için harici güç kaynağı unutulmamış. 


Kaputun altında, 130 kW / 177 PS ve 430 Nm tork üreten 2.2 litrelik CRDi turbo dizel motor bulunuyor. Güç, 8 ileri otomatik şanzımanla ön tekerleklere gönderilirken, kamp tatillerinde biraz daha uzağa, zorlu yerlere gitmek isteyenler için isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sunabiliyor.

Yazı: Sinan Akad

İlgili Haberler

Citroën Holidays, Karavancılıkta Tarzı Teknolojiyle Buluşturuyor

patron

UNI-HAN Karavan

patron

Crawler BATU 535

admin